Būrimas Taro kortomis

Mama – Anyta

Dėlionė „Santykiai”

Ši dėlionė padės suprasti tarpusavio santykius. Dažniausiai rodo tuo metu esančius santykius, nebent apibrėžiame laikotarpį.

1,2 – Ką galvoja apie partnerį.
3,4 – Ką partneriui jaučia.
5,6 – Kokius santykius demonstruoja.
7 – Raktas, kaip rezultatas.

Tačiau šį kartą mes analizuosime: sūnaus ir mamos, o ne poros santykius.

Kreipėsi sūnus,  jo mamos ir žmonos nesutarimas trukdo jo šeimai, griauna tarpusavio santykius.

Patikrinkime santykius tarp sūnaus ir mamos kelių praėjusių dienų laikotarpyje, galbūt tai parodys kodėl ir vėl įvyko konfliktas?

  1. Teisingumas – sūnus mąsto apie perėjimą prie oficialių, formalių santykių.
  2. Kardų aštuonakė – mama mąsto, kad sūnus privalo elgtis taip kaip ji nori (mama visada teisi, ji vyresnė, protingesnė, turinti savo „visuomet teisingą metų naštos nuomonę” ir t.t.). Šiai kortai tinkamas posakis „Kituose namuose net ir katei reikia lenktis”. Tai tradicijų spąstų korta.
  3. Taurių dama – iš sūnaus pusės yra nuoširdžios meilės korta.
  4. Kardų triakė – mamos širdis sudaužyta.
  5. Taurių triakė – artimi, harmoningi santykiai. Tokie santykiai kai žmonės išsipasakoja, kalbasi iš širdies (pasisėdėjimų ir nuoširdžių pasikalbėjimų virtuvėje korta – realybėje taip viskas ir vyksta, dažniausiai bendraujama virtuvėje).
  6. Kardų septynakė – paradoksalūs sprendimai, gudrumas (mama akcentuoja palikimo paskirstymą ne marčios naudai jei sūnus ir toliau turės „savo nuomonę”).
  7. Lazdų aštuonakė – santykiuose pauzė, situacija neaiški. Nežinome kada ji baigsis, ar kada nors baigsis. Tai ypač ištempto laiko korta, kurioje nėra jokio judėjimo, tai tarsi debesuotas dangus be vėjo.

Kas vyksta realiame gyvenime?

Maždaug kartą į mėnesį mamai atvažiavus į tą patį miestą kur gyvena sūnus su šeima, prasideda nesutarimai. Mama dažnai akcentuoja, kad jo žmona užvaldė anytos gimtinės turtą. Ji marčioje mato slibiną – užkraunantį jos sūnui daugybę darbų, neleidžia ateiti pas ją anūkams. Jos nuomone sūnus yra užguitas, neturintis balso – „ne vyras”. Seniau gi buvo viskas kitaip –  mamai jis pritardavo beveik visada, o dabar? Jis turi savo nuomonę! Ne, ne, ne, tai marčios nuomonė, o ne sūnaus . Taigi kol buvo nevedęs visuomet pritardavo mamai…. Išvada – marti užvaldė jo mintis! Anytos negatyvas liejasi per kraštus, matyt būdama už jūrų marių visą situaciją žino geriau, ji juk vyresnė! O su amžiumi žmogus tampa protingesnis, ir negalima su juo ginčytis! Ginčo metu mama taip pratrūksta, kad marčią iškoneveikia įvairiais keiksmažodžiais, ir sūnui tenka ne išeiti, bet išbėgti iš virtuvės. Skaudu, oi kaip skaudu! Ir vėl gražiai pabūti su mama nepavyko – svarsto sūnus.

O realybėje marti sukasi kaip voverė – rūpinasi vaikais, eina į darbą, tvarko namus, ruošia maistą. Vaikai patys nelabai noriai eina pas močiutę (anytą), kadangi ji negražiai kalba apie jų mamą. Net dukrytė verkdama skundėsi – kodėl močiutė tave, mama, vadina žąsimi? Palikus paviešėti pas močiutę vaikus, jie prasitaria, kad močiutė negražiai kalbėjo apie jų mamą. O sūnui širdis plyšta, mama vaikystėje buvo visai kitokia, bet tai suprantama, jos žodis sūnui buvo įstatymas. Sūnus sako: kaip dabar pamenu, net minčių nekildavo, kad ji neteisingai šneka. O mamai ir tada daugelis aplinkui buvo blogi, tas ne taip padarė, pasielgė, užpavydėjo ir t.t. Tačiau dabar kai sūnus suaugęs pelus nuo grūdų atskiria, ir jam nereikia kitų nuomonės, puikiai supranta, kur čia šuo pakastas.

– Mama, ir vėl tau marti negera!
– Kodėl visose situacijose matai tiek daug negatyvo?
– Šia tema nebekalbėkime?

Labai dažnai tenka stabdyti mamą, kad neišaugtų pokalbis į konfliktą. Ne kartą ir ne du žmona girdėjo iš anytos seserų, kad ji negražiai apie ją atsiliepia. Viena iš anytos seserų kalba:

– Laikykis.
– Apie ką jūs čia?
– Pati žinai, ką galiu pridurti, mes gi matome situaciją iš šalies.

Marčiai galima prikišti tik tai, kad ji neskatina eiti anūkų pas močiutę, bet specialiai nedraudžia. Tik tais atvejais kai reikia ruošti pamokas, ar tvarkytis namuose. Mama griežta, galėtų atleisti nuo namų ruošos ar pamokų ruošimo, nors tuo metu kai močiutė atvažiavo iš kito miesto – sako sūnus. Ir dažnai pats paskatina vaikus eiti pas močiutę.

Kortos rodo, kad šioje situacijoje mama nėra teisi, ji sukuria įtampą, norėdama kad šeimos nariai paklustų jos nuomonei. Kai artimieji tam pasipriešina ir nepritaria, ji jaučiasi įžeista ir skaudina save ir artimus žmones.

Viena dėlione neapsiribosime ir pažiūrėsime kodėl taip vyksta.

Tam pasirinkau dėlionę „Širdis”.

1,2,3 – Ką įneša į šiuos santykius pirmasis partneris?
4,5,6 – Ką įneša į šiuos santykius antrasis partneris?
7 – Kaip artimiausiu metu vystysis mūsų santykiai?
8 – Į ką reikia atkreipti dėmesį?

Atkelta korta Vežimas – konfliktas tarp dvasinio ir materialinio. Turto, palikimo akcentavimas ypač skaudiną sūnų. Jis mano, kad mama neturėtų reikalauti meilės kalbėdama apie palikimą, kiek ji jo turi. Sūnaus nuomone mamos pagrindinės savybės turėtų būti meilė, švelnumas.

1,2,3 – Ką įneša į šiuos santykius sūnus? kortos pozityvios, matosi, kad sūnus stengiasi suteikti vis naują šansą santykiams. Nešti į šiuos santykius meilę, darną, bendradarbiauti. Ir ypač svarbus aspektas – sprendimus jis priima pats vienas. Ir tikrai nesitardamas su žmona – kaip dažnai prikiša jo mama.
4,5,6 – Ką įneša į šiuos santykius mama? Kivirčus, pykčius, griūtį. Tačiau tai daroma daugiau psichologiškai.
7 – Kaip artimiausiu metu vystysis mūsų santykiai? Nesutampa gyvenimo tempas, mąstymas, išmintis, to pasekoje santykiai nebus dažni. Tai santykiai tarp mokytojo ir mokinio. Susitiks, pamokys vienas kitą gyventi ir išsiskirs.
8 – Į ką reikia atkreipti dėmesį? Į praeitį, vaikystę. Kadaise viskas buvo kitaip, reikia prisiminti tuos laikus ir palaikyti tą būseną šiuose santykiuose. Korta gali nurodyti, kad santykiai tampa ne tokie artimi kaip Taurių triakėje, tačiau jie gali išlikti draugiški.

Realiame gyvenime, taip viskas ir vyksta. Mama nėra siaubūnas. Tokios mintys dažnai sukasi sūnaus galvoje. Jam labai sunku susitaikyti, kad jo mama netinkamai elgiasi, o to pasekoje sūnus bijo skambinti savo mamai, nes girdi šaltą priekaišto gaidą (Ko skambini? Aš gi pykstu! – tokie žodžiai skamba sūnaus galvoje mamai ištarus klausau). Jis tiesiog turi susitaikyti, kad toks mamų-anytų elgesys yra norma, ir priimti savo mamą tokia kokia ji yra.

Norėdami pilnai suprasti šią situaciją reikia išnagrinėti anytos ir marčios santykius. Tai rasite MARTI – ANYTA straipsnyje.

Čia galite paskaityti apie mamos ir sūnaus santykius plačiau:

Vyro mama sulaužė gyvenimą
Psichologė atskleidžia: kaip mamos prievartauja savo sūnus?
Kai motinos ir sūnaus santykiai nueina per toli: atpažinkite, kas gali sugriauti jūsų gyvenimą
Paleiskite sūnų. Berniuko atsiskyrimo nuo mamos stadijos
15 esminių dalykų: ką mama turėtų perduoti savo sūnui apie moteris

Parašykite komentarą