Būrimas Taro kortomis

Taro kortos ir dukrytės sudaužyta planšetė

Sudaužė dukrytė „Prestigio” planšetės stiklą. Šią planšetę padovanojo močiutė, tačiau ją galima duoti žaisti tik prižiūrint tėveliams, kad dukrytė tvarkingai elgtųsi ir nesugadintų. O priežiūros nebuvo, ir kam gi tas vargas, vaikas tai protingas :)! Padėjo dukrytė planšetę ant žemės, pamiršo, ir netyčia primynė koja. Ką daryti, sudužo planšetės stiklas? Pirkti naują ar taisyti? Nauja „Prestigio” planšetė kainuoja apie 100 Eur! Bandysiu nešti į taisyklą, gal kainuos pigiau?

 

Prieš važiuodamas į taisyklą padėliojau dėlionę Taro kortomis. Dėlionę galima būtų pavadinti “Pasirinkimas”. Tuo metu toptelėjo du variantai kuriuos ir parašiau žemiau.

Kaip vertėtų racionaliausiai pasielgti?

1. Taisyti (vežti į taisyklą, gal įmanoma pataisyti pigiau)?
2. Pirkti kitą (galbūt šis būdas tinkamesnis, sutaisytas daiktas gali greitai sugesti. Tokią patirtį turėjau ne vieną kartą)?

Atkelta korta (dažniausiai nusakanti bendrą situaciją): Kardų dama.

Šiuo atveju tinkamiausia reikšmė – efektyvumas. Kardų dama veikia efektyviai, apgalvotai, funkcionaliai. Puiku, būtent taip ir norėčiau pasielgti.

Planšetės taisymui ištraukiamos šios Taro kortos:

1. Taurių dešimtakė – šeimos gerovė, harmoningi santykiai. Greičiausiai ši korta nurodo, kad tai taupiausias būdas, kadangi šioje kortoje nėra materijos. Taip pat ši korta kalbant apie veiklą yra labai pasyvi. Tai tiesiog laiminga šeima, o gerbūviu rūpinasi žmonės už šios kortos ribų.

2. Kardų dviakė – negalėjimas veikti, nesugebėjimas veikti. Ši korta rodo, kad bus kažkokie tai išoriniai trukdžiai. Dažniausiai šiai kortai traukiamos dvi papildomos kortos, kurios ir nurodo kokie tie išoriniai trukdžiai, gali nurodyti ir kaip reikia elgtis, kad išvengti šios situacijos.
Kardų riteris, Žvaigždė – Kardų riteris nurodo į veiksmą, praregėjimą (insaitas), o Žvaigždės korta gali reikšti viltį, internetą.  Kardų riteris elgiasi neapgalvotai, pirmiausia veikia, o tik tada mąsto, arba visai nemąsto. Šios dvi kortos gali reikšti, kad greitai išspręsti problemą nepavyks, bet taip pat gali nurodyti, kad reikia atsakymo ieškoti internete. Pagyvensim pamatysim, bandome aiškintis Taro kortų reikšmes toliau.

3. Taurių dama – pasyvumas, rezultatas, malonumas.

Kaip matome visos kortos esančios šiame stulpelyje yra pasyvios. Greičiausiai su taisymu taisyklose bus problemų.

Pirkti naują planšetę:

1. Monetų dešimtakė – tai pasiturinčios šeimos simbolis. Ši šeima gali sau leisti pirkti daiktus jiems sugedus. Mūsų šeimai tai būtų didelės išlaidos.

2. Septyni kardai – apėjimas, ši problema išsprendžiama kitu būdu, paradoksalūs sprendimai. Ši taro korta siūlo kitą sprendimo būdą.

3. Kardų tūzas – veiksmas, šaltumas, paradoksalūs sprendimai. Kaip matote antra korta kuri nurodo, kad reikia elgtis kitaip nei sumąstyta.

Įvykiai

Nuvažiavau į šalia namų esančią telefonų, kompiuterių taisyklą, gavau atsakymą, kad tokių planšečių netaiso, neturi joms dalių. Grįžęs namo paskambinau į kitas taisyklas, išgirdau lygiai tokį patį atsakymą. UPS, kaip puikiai kortos nusakė situaciją!

Ką daryti? Pradėjau ieškoti dalių internete ir radau AliExpress parduotuvėje. Peržiūrėjau Youtube video kaip keičiamas stiklas, ar įmanoma tai padaryti pačiam. Atsisiunčiau, sutvarkiau planšetę, viskas veikia puikiai. Visas šis malonumas kainavo apie 10 Eur.

Dukrytė laiminga, kad močiutei nereikės pranešti blogos žinios, tėveliai laimingi, kad taip pigiai išsisuko.

P.S.

Planšetės (Prestigio WIZE 3418 4G) stiklo nuoroda čia.
Stiklą keičiau pagal šitą video.
Nuo baterijų (taip kaip rodoma video) litavimo aparatu laidų nuimti nereikėjo, viskas puikiai pasikeitė ir be šio proceso. Kažkodėl planšetėje buvo daugiau paslėptų varžtų, tai būkite atsargūs! Jei nenusiima detalės, paieškokite varžtų, jų gali būti ir daugiau.

Parašykite komentarą