Taro kortų reikšmės

10. Kardų dešimtakė

Pagrindinės Kardų dešimtakė kortos reikšmės

 1. Šakės.
 2. Išoriniai įvykiai.
 3. Atgyvenusio atsikratymas.

Plačiau

Pirmiausia Kardų dešimtakės Taro korta rodo žlugimą, katastrofą, avariją, sunaikinimą ir kitus nelabai malonius procesus bei įvykius. Tačiau korta, nepaisant joje pavaizduotos tragedijos, nekalba apie griūties ir katastrofos mastą.

Viena moteris, vyko į ilgą kelionę išspręsti svarbių klausimų. Šalia vežimo iškrito Kardų dešimtakė. Logiškai mąstant – eismo įvykis, nelaimingas atsitikimas transporte. Nuo bėgių nuvažiavęs traukinys, automobilio avarija – pirmas dalykas, kuris šauna į galvą. O ji sulaužė važiuodama ekskalatoriumi basutės kulną. Tačiau eidama į artimiausią batų parduotuvę ji atsiliko nuo grafiko, šį kartą ji savo problemų neišsprendė. Tačiau įvykiai į kuriuos nurodo ši korta, gali būti ir žymiai pražūtingesni. Jaunimas bando rizikingą sandorį, klausia – kaip seksis sandoris? Kardų dešimtakė – šakės. Prarado idėtus pinigus.

Būrime ši korta pirmoje, antroje ir visose kitose eilėse reiškia nemalonumą. Tačiau retai nurodo jo mastą. Asortimentas itin platus, nuo nutrūkusio užtrauktuko iki daugybinių lūžių – poros metų invalido vežimėlyje. Nuo staigaus atleidimo iki pranešimo, kad sergate nepagydomu vėžiu. Norint suprasti situaciją, reikia pažvelgti į kaimynines kortas arba daryti papildomą būrimą.

Itin retai šioje kortoje paliečiama destruktyvių pasekmių psichikai dėl kokių nors išorinių įvykių tema.


Psichologinė būklė

Ši Taro korta kalba apie įvykį, ar apie šio įvykio emocinį suvokimą. Ir kad ir koks būtų tikrasis įvykis, subjektyviai žmogus tai suvokia kaip didelio masto katastrofą, visišką ir galutinį visų vilčių žlugimą. Pvz.: kai žmogus mažuoju pirštuku užkliūva už spintos kampo, pasaulis prisipildo siaubingo skausmo ir kelioms minutėms žmogaus sąmonė pasineria į vidinę apokalipsę.

Ši Taro korta nieko nesako apie nelaimės mastą. Stipri mėlynė, krentanti betono plokštė, paverčianti žmogų plokščiu blynu, arba cunamis, nuplaunantis pusę žemyno į vandenyną – visa tai ta pati korta. Būrimo metu dažnai sunku palyginti tikrąjį sunaikinimo laipsnį ir subjektyvią katastrofos patirtį. Kai kurie tarologai linkę nuvertinti tikrų įvykių mastą, o kiti, kiek įmanoma perdeda sukurdami žmogaus akyse milžinišką siaubą.

Svarbu tai, kad Kardų dešimtakės korta atspindi momentinę reakciją į įvykį. Tas pats asmuo kitu metu, kitomis sąlygomis, gali ir visiškai nesureaguoti į tai, kas įvyko.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Atvira korta. Tai kas vyksta, įeina iš išorinio pasaulio neatsižvelgiant į jūsų norus, viltis ir tikėjimą, kad jūs kontroliuojate tai, kas vyksta.

Santykių intensyvumas.

Milžiniška iškrova. Žaibo smūgis, kurio neatlaiko žaibolaidis. Perdega ne tik saugikliai, bet ir visa buitinė technika.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Visų pirma, korta rodo nemalonų momentą santykiuose. Ginčas, skandalas, išsiskyrimas, kova.

Darbo santykiuose tai gali būti staigus atleidimas, įmonės bankrotas.

Literatūros veikėjai ne tik kovos, bet tiesiogine prasme žudys vienas kitą. Realybėje tokie tragiški įvykiai nutinka daug rečiau nei romanuose.

Scenarijus labai priklauso nuo nagrinėjamo laiko intervalo. Korta gali reikšti santykių pabaigą arba savaitinį išsiskyrimą. Gali įvykti rimtas skandalas, po kurio santykiai kardinaliai pasikeičia.


Sveikata

Trauma, katastrofa, lūžis.

Šoko terapija. Defibriliatorius. Vėl sulaužyti netinkamai sugijusią koją. Psichologijoje – tanatoterapija.

Būklė labai prasta. Laukinis skausmas. Mirtis. Aštrus, momentinis sunaikinimas. Kraujo netekimas, atvira žaizda.

Arba galutinė mirtis, arba labai ūmi ir sunki krizė, iš kurios žmogui bus sunku išeiti.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Ši situacija stabili – kur jau toliau. Pasiekėte galutinį tašką. Procesas sustabdytas, mes turime rezultatą. Priežastis – išorinis įvykis, ne tu išėjai iš darbo, o tave atleido.

Nuosprendis. Korta tiesiogiai nenurodo, kas tiksliai sugriuvo ir koks sunaikinimo mastas, bet kad planai nebus įgyvendinti, tai tikrai. Tačiau galime nepanikuodami įvertinti nelaimių dydį, sužinoti, kiek jos kenkia verslui ir apskritai gyvenimo eigai. Tai yra tam tikra kontrolė, tačiau mirtinų įvykių pasekmes reikia išgyventi po žlugimo ir mirties, tik tada tikėtis atgimimo.

Pajamų didinimo būdai.

Kardų dešimtakės korta kalba apie pajamų šaltinio sunaikinimą. Panika Niujorko vertybinių popierių biržoje. Visa šalis slysta į depresiją, visos santaupos nuvertėja. Jei kas nors sugeba užsidirbti pinigų, tai tokių žmonių nedaug.

Defoltas, nominalo pakeitimas, juodasis antradienis.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Bendra būklė baisi. Bethoveno Simfonija Nr. 5 – „Pa-pa-pa-pam“ gali būti laikoma Kardų dešimtakės kortos himnu. Likimas beldžiasi į tavo duris. Tai tikra šoko būsena, sustingimas. Košmaras, pasaulis sugriuvo, kaip gyventi toliau?

Kardų dešimtakė – pirmoji valanda kalėjime. Kokios perspektyvos? Geriausiu atveju – Kardų aštuonakė, po dviejų mėnesių nelaisvėje žmogus adaptuojasi.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Tai išorinis ir visiškai nevaldomas įvykis, nesusijęs su tavo klaidomis, nepriklauso nuo to, ar tu blogas, ar geras, ir kad ir kaip stengtumeisi, ne visi tavo planai išsipildys. Gali gauti signalus iš anksto, gali ir negauti. Gali būti psichiškai pasiruošęs, arba, netikėtas šūvis į nugarą.

Šiaip nuo jūsų niekas nepriklauso. Išgyventi, išeiti iš šios situacijos, aktyviam – viena galimybė iš tūkstančio, pasyviam – viena iš milijono. Teigiamo šioje kortoje įžiūrėti sunku. Panašiai kaip žaidimas – degančios anglies mėtymas iš rankų į rankas.


Laikas

Greitis: 11/12.

Kaip? – Labai greitai.

Kada? – Akimirksniu.


Raktinės idėjos

 • Sprendimas, kuris pakeis gyvenimą.
 • Laikymasis už praeities.
 • Neišvengiama pabaiga.
 • Vilčių griūtis.

Raktiniai žodžiai

 • Sunkus metas
 • Skausmas
 • Griūtis
 • Sielvartas
 • Pesimizmas
 • Žūtis

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Kardų dešimtakės kortą

 • Ką labiausiai bijai sunaikinti savo gyvenime?
 • Ko sunaikinimas tavo gyvenime tave nudžiugintų?
 • Kas yra tavo priešai, pasiruošę smeigti peilį tau į nugarą?
 • Ar pralaimėjimas tau – viso gyvenimo žlugimas ar naujos galimybės?

Dienos korta – patarimas

Nieko nedaryk. Pagalvok, kaip sumažinti nuostolius.


Korta kaip įspėjimas

Tavo veiksmai pasmerkti nesėkmei.


Parašykite komentarą