Taro kortų reikšmės

10. Monetų dešimtakė

Pagrindinės Monetų dešimtakė kortos reikšmės

 1. Materialinis stabilumas.
 2. Giminė, klanas.
 3. Šeima, namas.

Plačiau

Taro kortos Monetų dešimtakė reikšmės siejamos su materialine gerove ir šeimos reikalais. Kortoje gvildenama giminės, šeimos verslo, tvirto materialinio pagrindo šeimyniniam gyvenimui tema.

PirmosiosTaro kortų reikšmės užrašytos tolimais laikais, kai psichologija kaip mokslas dar neegzistavo. Šiandien žinome, kad materialinė ir emocinė gerovė nėra tapačios viena kitai. Tačiau prieš du šimtus penkiasdešimt metų tai buvo visiškai akivaizdūs sinonimai. Todėl Taurių dešimtakė ir Monetų dešimtakė kortos lengvai pakeičia viena kitą. Monetų dešimtakės taro korta daugiausia dėmesio skiria matrijai (sotumas, klestėjimas, stabilumas, stabili padėtis). Puiki, gera korta. Apibūdindama santykius ji kalba apie matomų prieštaravimų, akivaizdžių konfliktų nebuvimą.

Vienas turtuolis paprašė išminčiaus parašyti ką nors, kad jo šeimos klestėjimas tęstųsi iš kartos į kartą. Išminčius paėmė didelį popieriaus lapą ir parašė:

Mirė tėvas, mirė sūnus, mirė anūkas.

O suglumusiam turtuoliui šį tekstą pakomentavo taip: jei mirs pirmiau sūnus, tai tave labai nuliūdins. Jei anūkas mirs anksčiau nei tavo sūnus, tai sudaužys jūsų abiejų širdis. Jei jūsų šeima mirs iš kartos į kartą tokia tvarka kaip rašiau, tai bus natūrali gyvenimo eiga. Aš tai vadinu tikra gerove.

Šioje šeimoje vienu metu yra trys kartos. Tai reiškia, kad tris kartas šeima nepažino nei bado, nei karo. Kad jos išvengė išorinių kataklizmų ir vidinių neramumų (finansinių nuostolių, kvailų sprendimų, aistros, neištikimybės ar alkoholio). Senelio ir anūko buvimas šeimoje leidžia išsaugoti tradicijas ir tinkamai ugdyti ateinančią kartą. Ir tai labai svarbu, vaikai laidoja savo tėvus, o ne atvirkščiai.

Monetų dešimtakė yra gera, maloni, teigiama korta visame, kas susiję su materialiais gyvenimo aspektais. Tačiau nereikia pamiršti, kad materialinė gerovė nėra džiaugsmingo gyvenimo suvokimo garantas. Nors tai labai prisideda.


Psichologinė būklė

Labai komfortiška emocinė būseną: stabilumas, materialinis saugumas, pasitikėjimas ateitimi. Tačiau korta neapima asmeninės erdvės. Jei žmogus jaučia savo giminystę su grupe ir yra pasirengęs paaukoti individualumą vardan grupės interesų, tada jam bus labai patogu Monetų dešimtakės kortoje. Jei jis sutelks dėmesį į savo asmenybę ir individualumą, greičiausiai grupė jį atmes. Ekstremalus šios kortos pasireiškimas yra našlaičių namų, internato sindromas. Viskas mūsų, nieko mano. Nėra savo ir nėra svetimo.

Toks požiūris į nuosavybę buvo būdingas labai ankstyvoms paleolito žmonių visuomenėms.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Monetų dešimtakės korta nubrėžia labai aiškią ribą tarp draugo ir priešo. Ir nepaisant viso jos atvirumo, svetimiems žmonėms patekti į vidinį ratą beveik neįmanoma. Su retomis išimtimis, pvz.: auklė po daugelio metų gali tapti tikruoju šeimos nariu.

Santykių intensyvumas.

Monetų (Pentaklių) dešimtakė santykiuose ir meilėje rodo ne vieną asmenį, o grupę. O grupės viduje santykiai gana intensyvūs. Išoriniai santykiai gali būti bet kokie, iki visiško jų nebuvimo.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Scenarijus „Šeimos vakarienė“. Visa šeima sėdi prie stalo. Santykiuose tarp žmonių nėra jokios įtampos. Visi šeimos nariai dalyvavo ruošiant vakarienę, kiekvienas prisidėjo. Ramybė. Jaučiate malonumą, nes jus supa artimi žmonės.

Tačiau šioje Taro kortoje slypi pavojus – artimas pasidaro nuobodus, žmogus pavargsta nuo koldūnų skonio, nusprendžia patirti neįprastų potyrių ragaudamas pelėsinį sūrį ar net keptus žiogus. Saugumas tampa toks pažįstamas, kad žmogus nustoja jį vertinti ir pastebėti.

Monetų dešimtakės korta paneigia taisyklę „nedirbkite su artimaisiais“. Šeimos įmonė, darbininkų dinastija, klanas ir kaip šeima, ir kaip darbo kolektyvas. Bet visa tai tampa įmanoma tik kolektyvo nariams atsisakius siekti individualių tikslų. Žmogus stoja į teisės mokyklą ne todėl, kad nori būti teisininku, o todėl, kad klanui reikia advokatų.


Sveikata

Taro korta Monetų dešimtakė rodo gerą sveikatą, stabilią situaciją, ilgaamžiškumą. Ligos laikotarpiu žmogus gali tikėtis artimųjų ar tiesiog artimų žmonių paramos. Korta kalba apie tobulėjimą, situacijos pasikeitimą į gerąją pusę.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Kontroliuojama, stabili situacija. Mechanizmas yra suderintas ir jau veikia pats. Tiesą sakant, nėra jokio ypatingo poreikio valdyti ir kontroliuoti.

Pajamų didinimo būdai.

Šios Taro kortos raktinis žodis – šeima. Todėl tai šeimos verslas, perduodamas iš kartos į kartą. Darbininkų dinastijos. Tai uždara bendruomenė, į ją patekti gali tik tapęs šeimos dalimi.

Viena iš galimybių didinti pajamas – pritraukti giminės išteklius, tiek materialinius (tiesioginius finansinius), tiek nematerialius. Žinios, artimųjų patirtis, įdomios idėjos gali praversti bendram reikalui.

Kitas variantas – įtraukti pačius artimuosius. Tačiau šis bendradarbiavimas yra mažiau pageidautinas, atsižvelkite į aplinkybes.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Namas – pilnas dubuo, visi sotūs, apsirengę, rūsiai lūžta nuo atsargų. Finansinė gerovė labai gera ir daugeliui metų į priekį. Vaikai ir anūkai tęsia dinastijos darbą ir didina savo turtus. Labai geros pajamų augimo perspektyvos. Tiesiog idiliškas vaizdas!

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Apskritai korta labai palanki, bendradarbiavimas kortoje Monetų triakė pasiekė idealą, absoliutą. Dabar tai yra materialios harmonijos, tvirtų, draugiškų santykių šeimoje korta.

Tačiau net ir saulėje gali būti dėmių. Turtas paskirstytas po lygiai, labai naudingas tinginiams ir nekompetentingiems giminaičiams, tai gali sukelti pagrįstą susierzinimą, pyktį. Kokia čia idilė? Gali būti, kad pernelyg aktyvūs ir ambicingi bando užsitempti antklodę, sumenkindami stabilų šeimos verslą. Tačiau, bendrai paėmus viskas gerai.


Laikas

Greitis: 4/12.

Kaip? – Nuolat, lėtai, stabiliai.

Kada? – Tiesiog dabar.
Dabar, įvykių sūkuryje.


Raktinės idėjos

 • Stabilumas šeimoje.
 • Asmeninių reikalų klestėjimas.
 • Paveldimi gabumai, gebėjimai.
 • Santuoka iš išskaičiavimo.

Raktiniai žodžiai

 • Materialinė gerovė
 • Stabilumas
 • Gausa
 • Namai
 • Saugumas
 • Patikimumas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Monetų dešimtakės kortą

 • Kame tavo giminės stiprybė?
 • Ar tikrai tavo namai yra tavo tvirtovė?
 • Kokią poziciją šeimos hierarchijoje užimi formaliai, o kokią faktiškai?
 • Kokie šeimos scenarijai tavo šeimoje yra įprasti?

Dienos korta – patarimas

Skirk dėmesio savo šeimai.


Korta kaip įspėjimas

Patikrink savo šeimos finansinius išteklius.


Parašykite komentarą