Taro kortų reikšmės

15. Velnias

Pagrindinės Velnias kortos reikšmės

 1. Blogis, baimės.
 2. Nematomas pavojus (velniai, demonai ir kt, velnio vieta).
 3. Blogio jėgų įsikišimas.
 4. Gundymas.
 5. Noras turėti.
 6. Psichologiniai kompleksai, seksualiniai nukrypimai.
 7. Kraujas.
 8. Motociklas.
 9. Informacija, reklama.
 10. Kartu su Mėnulio korta gali reikšti vėžį.

Plačiau

Šiuolaikinės Taro kortos Velnias reikšmės atspindi, visų pirma, Blogio koncentraciją. Bandymai šiai kortai priskirti bent keletą teigiamų reikšmių yra pavojingi. Nenuostabu, kad velnias vadinamas melo princu. Baimės, psichiniai kompleksai, iškrypimai, pavydas ir godumas – ydų sąrašas begalinis. Velnio korta yra labai galinga neigiama korta. Tai gali tiesiogine prasme reikšti velniškų jėgų įsikišimą į žmogaus gyvenimą. Ji taip pat gali kalbėti apie įvairias baimes ir psichinius kompleksus, kurie plėšo žmogų iš vidaus ir lemia jo elgesį. Korta gali kalbėti apie beprotišką aistrą, pavydą, seksualinius nukrypimus ir kitas netinkamo elgesio formas meilės santykių rėmuose.

Velnias yra blogis. Kad ir kokius drabužius jis vilkėtų, kad ir kaip persirengtų, bet kokiu atveju – tai yra blogis ir ne kas kita, kaip blogis. Kartais atrodo, kad mūsų pasaulyje yra daug daugiau blogio nei gėrio. Tai netiesa. Blogio ir gėrio kiekis yra gana subalansuotas. Tačiau blogis yra ryškesnis, patrauklesnis ir labiau pastebimas. Ir dažnai neatrodo kaip blogis. Atvirkščiai, susidaro įspūdis, kad kalbama ne tiek apie blogį, kiek apie malonumą, kurį žmogus gali sau leisti, nes jis to nusipelnė. Tačiau šis malonumas beveik visada siejamas su tam tikros ribos pažeidimu, peržengimu.

Velnio korta yra persmelkta seksualumo, kuris balansuoja ant ribos ir už jos. Kiekvieno žmogaus nubrėžta liniją yra jo asmeninė. Kas vienam atrodo uždrausta, kitam – įprasta ir tai jam kaip rutina. Bet kuriuo atveju, pagal šią kortą, žmogaus įgyvendamas norus pažeidžia savo nustatytas ribas. Seksualiniai iškrypimai, tiksliau, tai, ką žmogus laiko seksualiniais iškrypimais, lengvai patenka į šią kortą.

Velnias atrodo baisus, tačiau tai tokia specifinė aistra. Visų pirma, tai susiję su noru turėti. Kalbant mosties kalba, Velnias, kad nebūtų atpažinti jo kėslai persirengia Taurėmis, bet iš tikrųjų kalba eina apie Pentaklius. „Aš noriu užvaldyti šią moterį“. Kalba eina apie moters kūno, kaip fizinio objekto, turėjimą, apie pasisavinimą, lygiai taip pat, kaip apie marškinius ar šaukštą. Ši mintis lengvai paaiškina pavydą. Pavydus žmogus yra įsiutęs, nes jo daiktas gali priklausyti kitam žmogui. Ne tik pavydas patenka į Velnio kortos prasmę. Šios kortos gelmėse slypi daugybė psichinių kompleksų, seksualinių ir kitokių nukrypimų.

Jai svarbi sąvoka – baimė. Velnias valdo žmones baimės pagalba, o jo iškritimas dėlionėje, proga susimąstyti, ko bijai ir kodėl to bijai? Velnio korta taip pat gali reikšti paslėptą grėsmę ir vis dar nepasireiškusi pavojų. Pvz.: liga jau sukūrusi lizdelį organizme, bet apie tai sužinosime vėliau. Geras Velnio įvaizdis – radioaktyviai užteršta vieta. Be specialių prietaisų grėsmės nustatyti neįmanoma tol, kol nepasireiškia liga.

Iš „neutralių“ Velnio kortos vertybių galima būtų išskirti informaciją ir reklamą, didelis klausimas ar reklama gali būti laikoma neutralia. Informacija dažniausiai nėra sąžininga ir teisinga, tai daugiau savo „Aš“ demonstravimas, reikiamų faktų ištraukimas ir nenaudingų slėpimas. Versle korta gali rodyti reklamos trūkumą – tačiau tai nėra pagrindinė kortos reikšmė.

Šia tema vertėtų paskaityti knygą „Meilė, džiazas ir velnias“.


Psichologinė būklė

Korta apibūdina visą eilę emocinių būsenų. Tačiau, kad ir kaip jos atrodytų išoriškai – pavydas beveik visada grindžiamas baime. O Velnio korta atkreipia dėmesį į tai – būtent baimė šiuo metu valdo žmogaus elgesį, jo mintis ir veiksmus.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Velnias – atvira Taro korta. Tačiau jo atvirumas panašus į spąstų atvirumą. Kaip ir Septynių taurių kortoje, į ją lengva patekti ir beveik neįmanoma išeiti.

Santykių intensyvumas.
Santykių intensyvumas šioje kortoje yra didžiausias. Hamleto aistros, emocinės audros kosminiu mastu. Pavydas, troškimas turėti – visa tai būdinga Velnio kortai.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Formaliai Velnio korta gali apibūdinti daugybę santykių scenarijų. Tačiau tarp jų yra kažkas bendro. Pirma, tai yra manija. Idėjos apsėdimas, kažko ar kažkieno (žmogaus, daikto, idėjos) pavertimas fetišu. Apsėdimas pereinantis į maniją, beprotybę, visiško ryšio su realybe praradimas.

Antra, pagal Velnio kortą, antroji santykių pusė visada yra daiktas, objektas. Garbinimo objektas, troškimas. Grėsmė. Asmeninės žmogaus savybės neturi reikšmės. Praktiškai Velnio kortoje žmogui visiškai neegzistuoja tikrovė, o tik velniškai iškreiptas jos suvokimas.

Viena iš Velnio kortos ypatybių yra manija seksui. Seksas, kad ir koks jis būtų, visada suvokiamas už normos ribų. Kažkas nešvaraus, uždrausto, iškrypusio, nepadoraus. Tai ko negalima, neįmanoma daryti.

Galiausiai vyšnia ant torto – Velnio korta gali nurodyti itin skausmingus santykių modelius. Pavyzdžiui, tarp Majakovskio ir Lilijos Brik arba Turgenevo ir Polinos Viardot.


Sveikata

Velnias sveikatos klausimais labai nemaloni Taro korta. Gali rodyti kraujo problemas, auglius, tiek gerybinius, tiek piktybinius, uždegiminius procesus.

Velnias yra susijęs su daugybe psichinių problemų, fobijų pasireiškimu.

Taip pat, Velnio korta gali kalbėti apie seksualinius iškrypimus.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Manydami, kad galite valdyti ar kontroliuoti šią situaciją, klystate. Tačiau tokia galimybė yra. Kortą valdo Velnias, o jei veikiate kartu, žaidžiate žmogiškomis silpnybėmis, valdote kartu ir situaciją. Būdamas kitoje barikadų pusėje, esi savo silpnybių auka. Pvz.: Bankas sudarė paskolos sutartį su 2% palūkanomis ir mažomis raidėmis prierašu – „plius tavo butas“. Klientas neatsilaikė tokiems mažiems procentams ir griebėsi sutarties pasirašymo, nematydamas ir nenorėdamas matyti po mažomis raidėmis besislepiančio pavojaus. Bankui godumo situacija buvo valdoma, o klientui – nevaldoma, ir jis „įkišo galvą į kilpą“.

Pajamų didinimo būdai.

Neartas laukas pajamoms gauti – naudojimasis žmogiškomis silpnybėmis. Mūsų ydos (godumas, pavydas, seksualinis potraukis), ir net nekenksmingi pomėgiai (markutės, kaktusai, nardymas) yra kažkieno pelningas verslas. Tačiau pas Velnią procesas sustyguotas iki tobulybės. Viliojimas, melaginga reklama, atviras melas. Sunku nubrėžti liniją tarp Mėnulio ir Velnio kortos „apgaulės“. Ir vis dėlto sandoris su Velniu yra gerokai išradingesnis melas: apsuko kaip kvailelį nepasakę nė žodžio melo.

Pardavimas uždraustų malonumų, patenkančių į baudžiamąjį kodeksą.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Tiems, kurie užkibo ant priklausomybių kabliuko – visiška katastrofa. Velnio fantazijos begalinės: nuo elitinių cigarų iki plastinės chirurgijos, nuo pokerio iki Forex lažybų. Pinigų vaiduoklis – tuoj laimėsiu, tuoj gyvensiu! Tiems, kurie pila žibalą į ugnį, pajamos – pliusinės. Mamona globoja.

Ateityje pirmųjų padėtis pablogės, o antrųjų pagerės.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Daug kas priklauso nuo „verslininko“ sugebėjimo pakurstyti vartotojo sieloje aistras, kurios jam svetimos nuo pat pradžių. Baimė taip pat įtraukta.

Velnias apžavėjo. Kaip aš galėjau tai nusipirkti, pasielgti taip? Savikontrolės trūkumas gali lemti tai, kad žmogus neskiria savo poreikių nuo siūlomų – klaidingų, melagingų. Tokiems žmonėms nėra nieko teigiamo, o dar atsiranda problemų, kurios nepastebimos tuo metu. Palūkanos auga ne tik ant materialinių, bet ir ant karminių skolų. Ir šia prasme Velniui visi lygūs: ir jo aukos, ir savanoriški padėjėjai.


Laikas

Greitis: 11/12.

Kaip? – Labai greitai.

Kada? – Bet kuriuo metu.

Neprognozuojama, galvojate, kad viskas gerai, o jau kažkas prasidėjo. Velnias gali veikti ir slaptai, bet dažniausiai tai greita korta.


Raktinės idėjos

 • Iškrypimai, ydos
 • Psichiniai kompleksai
 • Manipuliuojantys scenarijai
 • Baimės, fobijos

Raktiniai žodžiai

 • Pagunda
 • Suviliojimas
 • Žalingi įpročiai
 • Aistros
 • Blogis
 • Informacija, reklama

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Velnio kortą

 • Kas tave gundo?
 • Kodėl ir ko pavydi?
 • Pagalvok, kokie paslėpti pavojai gali tau grėsti?
 • Ar tikrai ketini pergudrauti velnią?

Dienos korta – patarimas

Neleisk savo baimėms savęs valdyti.


Korta kaip įspėjimas

Šiandien velnias žaidžia prieš tave.


Parašykite komentarą