Taro kortų reikšmės

16. Bokštas

Pagrindinės Bokštas kortos reikšmės

 1. Smūgis (skausmas).
 2. Griovimas, katastrofa (lūžiai, nelaimingi atsitikimai).
 3. Galinga sprogimo energija (šūvis, spermos energija, problema su potencija ar sperma).
 4. Negrįžtamas įvykis.

Plačiau

Taro korta Bokštas visais aspektais vaizduoja momentinę griūtį. Krintančios nuo bokšto figūros puikiai atitinka patarlę „Neišsižadėk lazdos ir kalėjimo“. Šiuolaikinės reikšmės: krizės, katastrofos, sunaikinimas, įvairios avarijos ir lūžiai. Sprogimai ir smūgiai nebūtinai yra destruktyvūs, juos galima valdyti, kontroliuoti, jie gali atnešti ne tik žalą, bet ir naudą. Pvz.: pastato miesto centre griovimas sprogimu, sniego padengtuose kalnų šlaituose apšaudymas, siekiant išvengti netikėtų lavinų.

Bokšto korta dažniau suvokiama neigiamai, ne dėl pražūtingų pasekmių, o dėl mūsų polinkio apsidrausti. Nors kai kuriais atvejais Bokštas gali reikšti visišką ir absoliutų žlugimą, tačiau dažnai pasireiškia fiziniu lygmeniu – kokio nors daikto sugedimas, fizinis skausmas. Taip pat gali reikšti, kad reikia sunaikinti pasenusias formas. Pvz.: kad gimtų viščiukas reikia suskaldyti kiaušinio kiautą. Momentinio energijos išsiskyrimo rezultatai labai priklauso nuo to, kaip jie buvo kontroliuojami ir kiek žmogus numatė jų pasekmes. Bokšto korta yra labai galinga, karšta, globojama Marso planetos. Gali rodyti nežabotą seksualumą arba potencijos problemas.

Bokšto Taro korta rodo momentinį didelio energijos kiekio išsiskyrimą, artimiausias analogas – sprogimas. Situacija, kai tai įvyksta netikėtai, sprogimas ir jo pasekmės išties gali būti pražūtingos ir baisios. Smūgis, kurį gaunate, dažniausiai yra liūdnas įvykis, smūgis kurį gavo jūsų priešas – priežastis džiaugtis. Kartais po žaibo smūgio žmogus įgauna nepakartojamą nepaaiškinamą savybę. Tačiau daug dažniau ji virsta degėsių krūva. Būtent šia liūdna statistika mes ir remsimės aiškindami Bokšto kortą. Smūgis, katastrofa, gedimas, avarija, sunaikinimas – tai pagrindinės standartinės kortos reikšmės. Minimaliai susipažinęs su kortomis žmogus išsigąsta pamatęs ją dėlionėje, suvokdamas tai kaip visuotinio masto katastrofos požymį. Korta nurodo įvykį, bet retai kalba apie jo dydį. Nulūžęs bato kulnas ar užtrauktukas yra standartinės šios kortos apraiškos. Su tokiais reiškiniais gyvenime daug dažniau susiduriame nei su vulkanų išsiveržimais ar cunamiais.

Šioje kortoje daug svarbiau – negrįžtamo įvykio požymis. Įvykis, po kurio nebebus taip kaip buvo anksčiau, įvykis, paverčiantis žmogų ar situaciją nauja savybe. Geras pavyzdys – merginos virsmas moterimi. Šiek tiek kraujo, šiek tiek skausmo ir transformacija formaliai įvykusi. Korta kalba apie patį pasikeitimo faktą, bet ne apie jo aplinkybes. Tai gali būti rezultatas pirmosios vestuvinės nakties ar išprievartavimo.

Bokšto korta yra susijusi su falu tiek tiesiogine, tiek ir perkeltine prasme. Daugumoje kortų pavaizduotas žaibas gali būti interpretuojamas kaip ejakuliacijos simbolis. Didysis sprogimas, sukūręs mūsų visatą, yra Dievo ejakuliacijos aktas. Bokštas lygiai taip pat gali rodyti galingą potenciją ir su ja susijusias problemas. Pvz.: silpni spermatozoidai, kurie neturi pakankamai jėgų nušliaužti iki kiaušialąstės. Ejakuliacija, pagal Freudą, gali būti koreliuojama – šūvis iš šaunamojo ginklo.

Taip pat ši korta gali reikšti šaunamuosius ginklus, kartais metalo laužą.

Kinai mėgsta sprogdinti fejerverkus, jų įsitikinimu fejerverkai atbaido piktąsias dvasias. Sprogimo sukeliamos vibracijos pakeičia erdvės struktūrą, suteikdamos jai naują kokybę. Šūvis ir fejerverkas puikiai dera į Bokšto koncepciją. O magijoje ši korta gali reikšti, kad tokiu būdu reikia iš aplinkos pašalinti piktąsias dvasias.

Dar viena svarbi šios kortos prasmė – skausmas. Dažniausiai fizinis skausmas. Pvz.: visuose be išimties dėlionėse iškrentančios Bokšto ir Atsiskyrėlio kortos gali reikšti, kad klientui šiuo metu labai skauda galvą.


Psichologinė būklė

 1. Su žūties polėkiu – pirmyn į kovą! Tačiau ne visi džiaugiasi suvokę savo mirtį ar dalyvaudami ten kur gresia mirtis. Taro Riteriams būdingas šis malonumo jausmas.
 2. Pykčio paleidimas. Kai žmogus griebia pagalį ir pradeda daužyti teisius ir neteisius.
 3. Lazda nukrenta ant galvos. Pasaulis griūna per valandėlę.
  Bokštas, kaip ir Kardų dešimtakė, dažniausiai nereiškia absoliučios katastrofos. Tai gali būti ir nelabai reikšmingas įvykis, tačiau įvyksta staiga ir netikėtai.

Santykiai

Atvira – uždara korta.

Bokštas yra atvira korta, bet ne pats atveri duris įvykiams, o įvykiai „skambant Bethoveno Penktajai simfonijai“ įsiveržia į tavo gyvenimą.

Santykių intensyvumas.

Didžiausia, maksimali apkrova. Žaibas trenkia į žaibolaidį ir nesi tikras, kad žaibolaidis atlaikys šią įtampą.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Krizė, negrįžtamas įvykis. Taro korta Bokštas meilės santykiuose rodo, kad žaibiška laimė būna itin retai. Vyras gauna telegramą apie močiutės mirtį ir staiga supranta, kad paveldės iš jos du butus didmiesčio centre ir sodybą kaime. Arba, kad mylimosios vyras mirė, o dabar ji laisva. Tačiau tokios laimės galima ir neišgyventi – infarktas iš džiaugsmo.

Daug dažniau ši korta kalba apie planų griūtį. Apie tai, kas dabartį paverčia žiauriu jėgų išbandymu. Žmogus netenka kojos, tada kyla klausimas, kaip elgsis jo artimieji, draugai. Kalbant apie santykius – akcentuojama ne į tai, kaip jis pats susidoros su šiuo išbandymu, o kaip išbandymai paveiks kitų požiūrį į jį.

Nors taip būna ne visada, tačiau Taro kortos Bokštas reikšmė orientuota į tai, kad viskas baigsis blogai. Pats įvykis greičiausiai bus trumpalaikis, o jo sukeltos pasekmės gali baigtis šią savaitę ar užsitęsti kelerius metus.


Sveikata

Visų pirma, kortos prasmė siejama su skausmu, fiziniais sužalojimais, smūgiais, lūžiais, sumušimais. Daug rečiau kalba apie psichines kančias.

Korta gali rodyti sunkią krizę, staigų sveikatos pablogėjimą, priepuolį, infarktą.
Taip pat gali rodyti potencijos problemas.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Nestabili korta. Ji gali būti suvaldoma taip, kaip paruoštas sprogimas, ar gali sprogti savaime. Tai momentinė korta. Gali reikšti griūčių laikotarpį. Kai akimirksniu kažkas nutinka, ir tada gyveni apokaliptiniame pasaulyje.
Fiziniame lygmenyje korta dažniausiai reiškia žlugimą, sunaikinimą, griūtį. Taip pat yra metafizinis lygmuo, čia Bokštas gali reikšti atsinaujinimą, naują gyvenimą ir pan. Tačiau būrimas Taro kortomis verslo klausimais dažniausiai liečia fizinį lygmenį.

Pajamų didinimo būdai.

Atrodytų, kokios gali būti pajamos kai kalbama apie griūtį ir žlugimą? Tačiau kažkam tai karas, o kažkam MAMONA. Ne tiesiogine prasme, bet žmonių nelaimių panaudojimas praturtėjimui yra įprasta Bokšto kortos kasdienybė. Istorinis faktas: Senovės Romos ugniagesių komandų savininkas Markas Krasas už nedidelę sumą nusipirko degantį namą, užgesino ugnį ir panaudojo namą savo reikmėms – nuomai. Galbūt tarp jo ugniagesių buvo ir padegėjų, bet tai jau kita istorija.

Štai paprastesnė situacija: sugedo mašina – kviečiame vilkiką. Arba automobilį parduodame į auto laužyną. Tas, kuris daro verslą iš žmonių problemų, nepralaimi – kiekvieną dieną nutinka vienokia ar kitokia nelaimė. Tuo pačiu metu nelaimingas atsitikimas gali būti ne jūsų trumparegystės ar klaidos rezultatas. Demonai pakiša koją.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Visi planai žlugo arba netrukus žlugs. Jei pajamos ir gaunamos, tai iškart išleidžiama skylėms lopyti. Blogiausia tai, kad nežinome, kiek truks ši „branduolinė žiema“. Reikia turėti planą B, nors C ar D planai taip pat nepakenks, suteiks bent jau tam tikrą saugumą. Sunku nuspėti konkretų žemės drebėjimą, tačiau gyvenant seisminio pavojingumo zonoje, logiška būtų atsižvelgti į atsparų smūgiams statybos metodą.

Laivuose įvyko sprogimai, vienas laivas visiškai sudegė, o kitas išliko. Dabar galite spėti, kuriame laive buvo reguliarios priešgaisrinės pratybos?

Visada yra galimybė pasitiesti šiaudų.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Vyraujanti kortos įtaka yra neigiama. Nuostoliai bus, nesvarbu, kaip ruošitės, yra tik būdas numatyti juos kaip nenugalimos jėgos aplinkybes ir įtraukti į sutartį. Nelaimė yra išorinis įvykis, dažniausiai ne dėl žmogaus kaltės. Tačiau per padidinimo stiklą galbūt galima pamatyti kažką teigiamo. Neturėjau jėgų atsisakyti seno, laikiausi už jo rankomis ir kojomis, tačiau Bokštas subyrėjo pats, be jokios pagalbos iš jūsų pusės. Taigi reikia statyti naują.


Laikas

Greitis: 12/12.

Kaip? – Labai greitai.

Kada? – Tiesiog dabar.

Žaibiškai, smūgis. Tarp įvykio ir žmogaus nuotolis toks nedidelis, kad galima sakyti, kad jis jau dabar yra tame įvykyje.


Raktinės idėjos

 • Sugriauti pamatai ir tradicijos
 • Negrįžtamas veiksmas
 • Viščiukas suskaldo kiaušinio kiautą
 • Gimdymo skausmai

Raktiniai žodžiai

 • Sprogimas
 • Avarija
 • Katastrofa
 • Sunaikinimas
 • Karas
 • Skausmas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Bokšto kortą

 • Ko gyvenime reikia ryžtingai atsikratyti?
 • Ar bijai sunaikinimo?
 • Kaip gerai moki susidoroti su krizėmis?
 • Pasiruošęs pradėti viską nuo nulio?

Dienos korta – patarimas

Susprogdink viską – siųsk po velnių!


Korta kaip įspėjimas

Būk atsargus, saugok save ir kitus nuo smūgių ir traumų.


Parašykite komentarą