Taro kortų reikšmės

Monetos

 • Santykiai: Mes
 • Sfera: materiali
 • Stichija: žemė
 • Klausimas: turi – neturi
 • Raktinis žodis: rezultatas
 • Veiklos sritis: materialinė ir ekonominė

Lazdos ir Taurės gyvena paralelėje, o Kardai ir Monetos paeiliui. Iš pradžių Kardai ateina į naują teritoriją ir viską išsiaiškina, tada ateina Monetos ir įsisavina naują teritoriją. Kardas – užmušti priešą, Monetos – surinkti trofėjus.

Monetos – mes visi kaip vienas. Niekas neišsiskiria, viskas turi būti po lygiai, standartiškai. Taučiau taip toli gražu yra tik iš dalies. Monetos labai prieštaringa rūšis. Net reikėtų kalbėti ne apie vieną Monetų rūšies variantą, bet apie du. IN (Monetų dama) – orientuota į kooperaciją ir JAN (Monetų riteris) – orientuota į konkurenciją.

 

Žemiau išskirsime svarbiausias Monetų rūšies sferas.

 

Pinigai

Monetų rūšyje labiausiai pasireiškia:

 • Vertės matas (priklausomai nuo kainų dydžio).
 • Kaupimo priemonė (monetos, auksas, brangenybės, anglis).

Į Monetų rūšį papuola žemdirbiai ir prekybininkai. Kapitalizmas – Monetų riteris, o socializmas – Monetų dama.

Aristotelis išskyrė dvi tapti turtingu mokslo sritis, tai ekonomika ir chrematistika.

 • Ekonomika – mokslas kaip tvarkyti buitį, valdyti turtą, gaminti produktus. Ekonomikos tikslas – protingas individualus vartojimas.
 • Chrematistika – mokslas kaip kaupti pinigus ir valdyti turtą. Tai menas kaip sukaupti turtą ar „Daryti pinigus“.

Monetų rūšiai pinigų gavimas yra aukščiausios palaimos fazė. Dėmesys rezultatui labai dažnai užgožia teigiamas Monetų rūšies savybes – darbštumą, savitarpio pagalbą, atkaklumą. Šie žmonės yra darboholikai, tačiau jie skirti galutiniam rezultatui, rezultato pasiekimo procesas yra savaime numanomas. Monetų šūkis – „Tikslas pateisina priemones“.

 

Stabilumas

Stichija žemė – tanki, stabili, nesikeičianti. Monetos nekenčia chaoso, pokyčių. Jos orientuotos į stabilumą, viskas turi sustingti, nustatytos taisyklės visam laikui (skruzdėlynas). Tvarka – raktinis Monetų rūšies žodis. Siekia užfiksuoti viską ir visam laikui. Situacijai keičiantis Monetos patiria labai didelę įtampą.

 

Pardavėjas, gamintojas, pirkėjas

Pardavėjas svarbesnis nei gamintojas, jis diktuoja savo sąlygas gamintojui. Verčia gaminti tai kas jo nuomone reikalinga pirkėjui, įkiša tai pirkėjui kaip jam reikalingą daiktą. Šiuo metu pasaulį valdo prekybininkai. Pardavėjas pirmoje ir paskutinėje vietoje galvoja apie savo pelną ir tik apie tai.

 • Norma / Pakankamai / Perteklius

Monetų riteris ir Monetų dama dvi skirtingos ideologijos, du skirtingi pasauliai kurie gyvena pagal skirtingus įstatymus. Ir tai privalome žinoti, ir skirti šiuos skirtingus pasaulius traktuojant Monetų kortas. Monetų dama suinteresuota, kad kiekvienas žmogus gautų savo davinį, kad nebūtų tų kurie badauja ir tų kurie apsiryja. Žmonės gali gauti skirtingų dydžių davinius, bet kad negautų davinio pas Monetų damą, tokių dalykų nebūna. O Monetų riteris net ir esant šalyje badui gali išpilti pieną, obuolius, bulves į griovį. Todėl, kad jis negali atiduoti dykai, kad kiti alkani, tai jų problema. Jei jūs neturite, esate kvailiai, kodėl tai turėtų rūpėti Monetų riteriui, jis gi sotus.

Arba mes suinteresuoti padaryti kokybišką daiktą ir sutaupyti žmogui, arba gauti pelną ir automatiškai gaminamas nekokybiškas produktas. Aišku visur yra išimtys.

 

Maistas (daiktai), pirkti ar gauti

Kai žmogus perka sau maistą, niekas negali jam sakyti kaip reikėtų gyventi, o kai gauna išmaldą – gali tekti šokti pagal užsakytą muziką. Žmogus papuola į priklausomybę ir nenori iš jos išeiti. Tačiau ne visi galvoja vienodai, vieni nori geriau gyventi ir nesvarbu, kad turi elgtis pagal išmaldą duodančių norus, o kiti pasitenkina mažu, tačiau išsaugo nepriklausomybę.

 

Vertė ir kaina

Monetų rūšies problema ta, kad didėjant materijos kiekiui mažėja dvasingumas ir atvirkščiai. Monetos nejaučia skirtumo tarp vertės ir kainos, šiai rūšiai šie žodžiai kaip sinonimai. Galvoja, kad galima įkainoti viską. Viską galima pirkti ir parduoti (ir sveikatą, ir draugystę ir kt.). Kol kalba eina apie materialinius dalykus, viskas gerai. Ši rūšis sugeba įkainoti materialinius dalykus, juos lyginti. Tačiau kalbant apie abstrakčius dalykus – trumpas sujungimas.

 

Algoritmas

Kardai randa sprendimus nežinomose situacijose, Monetos remiantis šiais sprendimais sudaro algoritmus. Kai vykdome pasikartojančius veiksmus – idealu, tačiau ieškant naujų sprendimų senas algoritmas gali būti netinkamas. Todėl Monetos ir nemėgsta naujų situacijų. Monetoms – konvejeris puiki erdvė veikti. Ši rūšis yra labai technologiška.

 

Tvarka

Viskas turi būti sutvarkyta, struktūrizuota, pagal taisykles, pagal grafiką. Lazdų rūšis orientuota į socialinę tvarką, santykius tarp žmonių, o Monetų rūšies tvarka susijusi su materija (pvz.: lentynoje knygos turi būti sudėtos pagal abėcėlę, ar dydį). Tvarkymas, sudarymas kažkokios struktūros – mėgstamas jų užsiėmimas.

 

Žmonės varžteliai

Žiūrint iš Monetų pozicijos žmonės tarsi varžteliai, juos galima lengvai pakeisti, jokios individualybės. Biheviorizmas – daugumos poelgis. Pvz.: vidurinėje lentynoje dedami perkamiausi produktai, čia žmogus daugiausiai žiūri ir ima nesusimąstęs.

Parašykite komentarą