Taro kortų reikšmės

20. Teismas

Pagrindinės Teismas kortos reikšmės

  1. Šaltis (žemiau 0 lygio, šaltasis metų laikotarpis).
  2. Ilgai (ilgas, ištemptas procesas, laikotarpio trukmė metai).
  3. Teismas (bylinėjimasis, teismo procesas).
  4. Mirusiųjų pasaulis.
  5. Karma (ypač retas atvejis kai įvykiai turi karminę reikšmę).
  6. Pasienis (užsienis, už ribos).
  7. Laidotuvės.

Plačiau

Šiuolaikinė Teismo Taro kortos interpretacija pirmiausia yra susijusi su pažodiniu jos pavadinimo aiškinimu, nors tai ir nėra pirma, dažniausiai pasitaikanti jos reikšmė. Teismas kaip bylos nagrinėjimas, kaip griežtas, nešališkas to, kas vyksta, įvertinimas. Teismas siejamas su vertinimu, todėl ši korta gali rodyti asmens veiklos vertinimą, kuriam pats žmogus negali daryti įtakos. Jei Teisingumo korta sako, kad bus iškelta baudžiamoji byla, tai Teismo korta reiškia – vyks teisminis procesas, tačiau joje nurodomas proceso faktas, o ne jo rezultatas. O jau kitos kortos parodys, ar asmuo laimės, ar pralaimės šį procesą. Teismo procesas yra ilgas ir gali užsitęsti kelerius metus. Iš čia išplaukia antroji pagrindinė kortos reikšmė – metai, lėtai, ilgai.

Kalbant apie laiką, korta turi dvi reikšmes. Pirmasis – šaltasis sezonas. Sezonus galima suskirstyti į Didįjį ir Mažąjį. Didysis – nuo lapkričio 1 iki kovo 21 d., o Mažasis apima du mėnesius – gruodį ir vasarį. Kodėl neįeina sausio mėnuo sunku paaiškinti. O Antroji reikšmė – terminas metai. Metai gali būti ir tikri fiziniai metai, ir požymis, kad procesas užtruks labai ilgai, taip pat ilgai teks laukti įvykių. Čia net dera metus laikyti žmogaus gyvenimo sinonimu.

Pirmasis kortos sluoksnis siejamas su „šalčio“ sąvoka, į kurią nurodo sniegas ant fone pavaizduotų kalnų viršūnių, reiškiantis šaltąjį sezoną. Šaltis gali būti fizinis – šaltas oras. Gali kalbėti apie fizinį šaltumą ar šaltas emocijas, šaltus santykius. Peršalimas, kaip ligas provokuojantis veiksnys, ir tai jokiu būdu negali būti nekenksmingas peršalimas. Kortoje kalbama apie šaltąjį sezoną, apie pūgas, šalnas, ypač šaltą ir speiguotą žiemą. Priprasti prie šalčio neįmanoma, šaltis išsiurbia visą gyvybingumą, daro žmones abejingus. Žmoguje tiesiogine prasme užšąla siela, sąžinė. Ledinė širdis – dar viena šios kortos reikšmė. Tačiau, dažnai ši korta kalba apie reiškinį nenurodydama jo baigties.

Korta gali nurodyti, kad tam tikri daiktai yra žemiau žemės lygio. Pvz.: šachtoje. Taip pat gali būti požymis, kad objektas yra paslėptas nuo pašalinių akių, kažko tai viduje: seife, po sofa, net po antklode. Žemiau nulio galima suvokti kaip temperatūros požymį, nesvarbu, ar kalbame apie nuoširdžius santykius, ar apie oro temperatūrą. Jei kalbame apie dingusį žmogų, tai korta dažnai kalba apie žmogų palikusį šį pasaulį. Fizinė žmogaus mirtis dažniau būna ne Mirties, o Teismo korta.

Viena iš Teismo kortos reikšmių yra mirusiųjų pasaulis. Kartais korta iš tiesų reiškia mirusiųjų pasaulį, mirtį, kapines ir kitas šios semantinės serijos sąvokas. Su magijos poveikiu susijusiuose būrimuose, gali reikšti neigiamą mirusiųjų pasaulio poveikį, ar, kad reikia naudoti magiją išsilaisvinti iš tokio poveikio. Sąveikauti su mirusiųjų pasauliu – didelis pavojus. Tačiau, ne visada pavyksta išvengti. Toks kontaktas lengvai kyla ieškant atsakymo į klausimą: „Žmogus gyvas ar miręs?“. Būrimas Taro kortomis šia tema yra gana sudėtingas ir varginantis procesas.

Ši korta turi dar vieną reikšmę, kurios beveik neįmanoma iššifruoti būrimo metu. Karma. Karminės reikšmės įvykiai ar procesai. Problema ta, kad visuomenėje vyrauja labai iškreipta ir primityvi karmos samprata. Todėl traktuojant kortą šia prasme, galima būtų pasakyti, kad šis įvykis žmogui labai svarbus, ir prieš ką nors darydamas, turėtų gerai pagalvoti apie artimoje ir tolimoje ateityje galimas pasekmes.

Lyginant Atsiskyrėlio ir Teismo Taro kortas, abi asocijuojasi su apibendrinimu. Tačiau Atsiskyrėlio kortoje, vertina savo darbus (rašo savo autobiografiją) pats žmogus. Natūralu, kad kai kurie momentai yra užgožti, kai kurie iškraipomi, o kai kurie egzistuoja tik autoriaus vaizduotėje. Teismas – biografija, parašyta praėjus šimtui metų po veikėjo mirties. Tai, taip pat nėra objektyvus vertinimas, tačiau pačio žmogaus įtakos šiame vertinime nėra. Šalta, bedvasė korta, be sielos – mechaninė teismų mašina.


Psichologinė būklė

Sušalusi širdis. Absoliutus abejingumas. Niekas neužkabina, nejaudina. Emocinių reakcijų nėra. „Jo krūtinę sukaustė amžinas ledas ir šaltis“.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Teismas yra uždara korta. Viena uždariausių kortų Taro kaladėje.

Santykių intensyvumas.

Santykių intensyvumas artimas nuliui.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Teismo korta meilėje – atsitraukimas iš visų santykių. Nereikalingumas, visų be išimties ryšių perteklius. Didieji Arkanai kuriuose beveik nėra santykių: 9-14-20 kortų grandinė. O Teismas kaip šios grandinės finalas, šalčiausia korta.

Žmogus nerodo nė menkiausio susidomėjimo santykiais, net formalaus mandagumo lygmenyje. Jis tyliai apsisuka ir nueina. Ir jo toks poelgis neatrodo įžūliai demonstratyvus (kaip paauglio). Jam tiesiog neįdomu bendrauti.

Galbūt santykiuose su kitais žmonėmis jis neturi ledinės širdies sindromo. Galbūt yra kažkas, kas jį jaudina, neramina, pripildo gyvybės. Bet ne šioje situacijoje, ne šiuo klausimu, ir ne šiuose santykiuose.

Net ir gyvendami tame pačiame bute žmonės tarsi egzistuoja lygiagrečiose dimensijose. Oficialus bendravimas sumažinamas iki minimumo. Pvz.: Gal galite paduoti druską. Ir ši Taro korta neleidžia, kad situacija keistųsi į gerąją pusę.

Puikus ryšys tarp robotų, o gyviems žmonėms – labai sunkus tarpsnis.

Toks elgesio modelis gali atsirasti vengiant santykių kaip emocinių traumų, problemų ar rūpesčių šaltinio.


Sveikata

Korta rodo šaltį. Šaltis gali būti ir ligų šaltinis, ir gydymo būdas. Tačiau dažniau korta kalba apie peršalimą, hipotermiją ir net nušalimą. Jei kalbama apie ezoterinius dalykus – korta gali nurodyti ligas, kurias sukelia kontaktas su mirusiųjų pasauliu.

Taip pat korta gali kalbėti apie užsisenėjusias, lėtines ligas, dažniausiai kaip taisyklė sunkias.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Ypač stabili korta. Vidutiniškai kontroliuojama situacija. Suvaldyti labai sunku. Korta tokia lėta, kad neįmanoma pastumti, pagreitinti. Vystymosi visiškai nėra. Koks buvo lygis, tame lygyje ir sustojo. Dažniausiai sustojimas ilgalaikėje perspektyvoje – praradimas.

Nėra judėjimo ir net planų remontuoti. Viskas daroma su papildomomis pastangomis, įveikiant ledynus, išleidžiant daug energijos. Įprasti, paprasti veiksmai tampa neeiliniu įvykiu.

Pajamų didinimo būdai.

Tai ne verslo korta. Atidaroma parduotuvė į kurią neina klientai. Jei verslas pinigų plovimui – viskas veikia. Tačiau jei ketinate užsidirbti pinigų, situacija yra sunki.

Tačiau galimybių yra net ir šioje kortoje. Pvz.: Kažkas iš ledo gabalėlių surenka žodį amžinybė, o kažkas jį parduoda. Antikvariniai daiktai, vintažiniai daiktai, šimtmečių dulkės. Tai specifinis pasaulis, į kurį patekęs greitai gali virsti „blake“, panašiu į vogtų daiktų supirkėją. Kiekvienas, kuris ieško retenybių (archeologai, antrojo pasaulinio karo gėrybių ieškotojai ir t.t.), taip pat priklauso Teismo kortai.

Galima parduoti ir patį ledą. Šaldytuvai, šaldyta žuvis, skystas azotas. Negendantys, ilgo vartojimo produktai.

Nekilnojamojo turto verslas, o tinkamiausias iš nekilnojamojo turto verslų – vieta kapinėse (ir apskritai laidojimo verslas), bet galima užsiimti ir nekilnojamu turtu.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Visuotinai pripažįstama, kad korta yra bloga, o finansų būklė taip pat negera. Bet iš tiesų ji daugiau stabili nei bloga. Pasiektame lygyje išliekate ilgą laiką, metus. Nė cento nebus pridėta, tačiau nebus ir sumažinta. Nors, sumažinta gali būti, bet tai ilgoje perspektyvoje ir sunkiai pastebima.

Korta gali būti siejama ir su nuobodžiu, vienišu darbu. Archyvo patalpos, rūsys, biblioteka, šalta fluorescencinė šviesa. Susvetimėjimas, atsiskyrimas. Mirusieji, su kuriais bendrauji, tampa malonesni už gyvus žmones.

Viskas sušalo, viskas užstingo. Nėra perspektyvų ir plėtros.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Atrodo, kad visos jūsų pastangos gesta, kad bet kokia užduotis, net ir paprasčiausia, truks tūkstantį metų. Nesibaigiantys, ilgai besitęsiantys teismai.

Natūralu, kad sveikatos nepakanka, energijos lygis nulinis. Ieškoti pozityvo tokioje būsenoje labai sunku. Tačiau per be galo ilgą laikotarpį žmogus prisitaiko prie šių sąlygų ir pastebi, kad situacija neblogėja. Ir jei įvardinti neblogėjimą kaip pliusą, tai yra vienintelis pliusas šioje situacijoje.


Laikas

Greitis: 1/12.

Kaip? – Labai, labai lėtai.

Kada? – Šaltasis metų periodas, žiema, 11.01 – 03.21, gruodis, vasaris (sausio mėnuo nepapuola). Metai (visus metus).

Beveik nejudanti. Gali būti metai kaip metafora, kad tai vyks labai ilgai.


Raktinės idėjos

  • Metai kaip gyvenimo metafora
  • Mirusiųjų pasaulis
  • Užsitęsęs procesas
  • Sustingęs laikas

Raktiniai žodžiai

  • Šaltis
  • Peršalimas
  • Sušalusi, sustingusi širdis
  • Belaikiškumas
  • Teismas, įskaitant mirusiųjų teismą
  • Labai ilgai

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Teismo kortą

  • Patikrink savo giminės, o taip pat ir karmines užduotis.
  • Kokiuose ilguose procesuose dalyvauji? Kodėl jie negali baigtis?
  • Kas verčia tave tikėti atgimimu? Ką norėtum prikelti?
  • Kodėl tavo širdis šalta?

Dienos korta – patarimas

Užsiimk įprastais reikalais, nepradėk nieko naujo.


Korta kaip įspėjimas

Pagalvok, kas ir kaip vertina tavo darbus.


Parašykite komentarą