Taro kortų reikšmės

5. Taurių penkakė

Pagrindinės Taurių penkakė kortos reikšmės

  1. Įžeidimas (nuoskauda).
  2. Emocinis praradimas (nusivylimas).
  3. Liūdesys.
  4. Perženk per savo sielvartą.

Plačiau

Taurių penkakės Taro kortoje akivaizdžiai matome, kad žmogus yra liūdnas. Juodas apsiaustas pabrėžia jo sielvartą. Tačiau nuostoliai nėra galutiniai. Trys taurės išsiliejo, tačiau dvi liko nepažeistos.

Šios kortos praradimai pirmiausia yra emociniai praradimai. Įžeidžiantis, nepelnytas žodis, tragiškas artimųjų išvykimas, kuris kartais suvokiamas kaip išdavystė, staigus ir nepaaiškinamas santykių su mylimu žmogumi nutrūkimas… Kitaip tariant, korta byloja apie nemalonią emocinę būseną, kurią šiuo metu žmogus patiria.

Emociniai praradimai gali būti labai skirtingo pobūdžio. Žmogus gali staiga sužinoti, kad žmonės, kuriuos jis laikė savo draugais, jam už nugaros skleidžia apie jį melagingas paskalas. Arba žmogus, kuris jam patiko, tiesiog pasinaudojo juo savo naudai. Ir net piniginės praradimas su didele pinigų suma gali sukelti susierzinimą ne tiek dėl šių pinigų praradimo, kiek dėl to, kad pati piniginė buvo jam brangaus žmogaus dovana.

Tačiau korta ne tik sako, kad viskas blogai, bet ir nurodo galimą išeitį. Žinoma, tu turi teisę verkti, jei tau atsitiko kažkas blogo, sakoma kortoje, bet po to privalai susiimti, įveikti sielvartą ir gyventi toliau. Bėda ta, kad po kurio laiko verkšlenantis žmogus šioje būsenoje gali rasti savotišką malonumą. Kai kurie žmonės gyvena emociškai neprisotintą gyvenimą, ir bet koks nutikęs įvykis jiems yra vertingas. Jie linkę iš musės padaryti dramblį, suteikdami nereikšmingiems sielvartą iššaukiantiems įvykiams epiško pobūdžio. Vėl ir vėl prakrapštydami žaizdą, kad pajustų skausmą ir taip prisotintų savo gyvenimą išgyvenimais. Tai labai nekonstruktyvi pozicija, sako ši korta. Su šiuo požiūriu jūs nejudate į priekį. Jūs tik branginate savo nuoskaudas, jas skaičiuojate, renkate, įtikinate save, kad pasaulis yra baisus, nesąžiningas ir jūsų nekenčia. Tikrai ne. Bet net jei pasaulis tam tikru momentu pasirodė jūsų atžvilgiu atšiaurus, paverkite, įveikite savo sielvartą ir judėkite toliau.

Svarbus momentas, ši korta suvokiama kaip praradimas. Vyras buvo geros nuotaikos. Jis tai praranda. Susidaro tuštuma. Jis alsuoja bloga nuotaika. Jei negrąžins prarasto, neperžengs savo sielvarto, tada tokia būsena gali tapti įprasta.


Psichologinė būklė

Žmogus užsidaro savo neigiamų emocijų išgyvenimuose. Įvykių realybė neturi reikšmės. Kontakto su kitais žmonėmis stoka gali būti vertinama kaip premija, kuri sustiprina negatyvą. Teigiamai nusiteikę žmonės suvokiami kaip priešai. Aukos idėja, nepakartojama tragedija.

Juodoji našlė – amžinai būsiu viena. Šioje kortoje pasireiškiančių negatyvumo formų yra beveik begalė.

Iki tikros savižudybės gal ir neprieina, bet apie tai kalbama daugiau nei įmanoma.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Uždara korta, nenori kontaktuoti su aplinkiniu pasauliu.

Santykių intensyvumas.

Santykių intensyvumas lygus nuliui.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Taurių penkakės korta santykiuose rodo arba santykių pertrauką ir iš to išplaukiančius žmogaus jausmus, arba blogus, nemalonius, skausmingus santykius. Toks gali būti santykis su žmogumi, kuris pasirinko sau aukos vaidmenį iš Karpmano trikampio ir nenori šio vaidmens atsisakyti. Be to, jis entuziastingai renka nuoskaudas, net jas ir pats išgalvoja. Aš įsižeidžiau, – aš įžeidžiau save. Kaip gali kitas įžeisti? Tai manipuliacija, agresyvus elgesys su tikslu gauti ką nors, išsivaduoti iš pareigų, atsakomybės.

Dažnai šioje kortoje vaidinamas verkiančiojo vaidmuo, demonstruojamas aukos elgesys. Tačiau visa tai tik psichologinė manipuliacija partneriu.


Sveikata

Taurių penkakės kortos reikšmė sveikatos klausimais nekalba apie jokią konkrečią fizinę ligą. Atvirkščiai, tai rodo žmogaus psichinę būseną. Žmogus išgyvena blogas emocijas, jo galvoje verda blogos mintys, pats save įtraukia į emocines pinkles. Koncentruojasi į neigiamus išgyvenimus, ieško ir randa visa, kas bloga, o to kas gera – stengiasi nepastebėti.


Verslas

Sielvartaujantis žmogus linkęs išlaidauti, vadovaudamasis principu „turiu sielvartą, man nieko nereikia“. Daiktai laužomi, materialinės vertybės niokojamos, bandant paskandinti sielvartą, daug išleidžiama alkoholiui.

Stabilumas, valdomumas.

Sunki korta, tačiau apie apie apgailėtinos situacijos trukmę nekalba, nežinome tai tęsis dieną ar dvi, ar daugiau. Tačiau žmogui nieko nekainuoja, kad ši psichinė kančia, ilgainiui patektų į nekontroliuojamą emocinį piką.

Pajamų didinimo būdai.

Pragmatiškai žiūrint – verslas iš liūdesio, dėl kitų žmonių nuostolių ir bėdų. Laidotuvių paslaugos, paminklai ir antkapiai, laidojimo namai, net kapų gėlės, žvakės prie įėjimo į kapines yra visiškai legalūs būdai užsidirbti iš žmonių kančių.

Jei kalbame apie pajamas, nepaisant įvardytos specifikos, tai greičiausiai kalbame apie jų praradimą. Arba stiprią emocinę reakciją į prarastas pajamas.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Situacija yra kritinė ir linkusi blogėti. Neprotingos (o kartais ir beprotiškos) išlaidos neigiamų emocijų įtakoje. Beje, ne faktas, kad tokių sentimentų priežastis tikrai verta. Bet požiūris į situaciją – viršininke, viskas dingo! – blaiviai neįvertina sunaikinimo masto.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Emocinė žmogaus būsena turi didžiulę įtaką pajamoms, o kadangi emocijos šioje kortoje daugiausia yra neigiamos, tai ir įtaka atitinkama. Visas pasaulis susiaurėjęs iki skausmingo taško. Žmogus nemato nei išeities, nei priežasties jos ieškoti.

Teigiama įtaka įmanoma tik tuo atveju, jei sielvartas yra kažkieno kito. Nieko asmeniško, tik verslas.


Laikas

Greitis: 0/12.

Kaip? – Laikas be pabaigos.

Kada? – Tiesiog dabar.

Laikas sustojęs. Laikas gydo, bet tai labai ilgas procesas.


Raktinės idėjos

  • Krizės paūmėjimas.
  • Perženk per savo sielvartą.
  • Emocinis praradimas.
  • Nusivylimas gyvenimu, artimaisiais ir savimi.

Raktiniai žodžiai

  • Praradimas
  • Pergyvenimas
  • Apgailestavimas
  • Melancholija
  • Ašaros
  • Nusivylimas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Taurių penkakės kortą

  • Kodėl tu verki? Kodėl ar dėl ko tu verki?
  • Kiek ilgai pergyvensi dėl nutikusios bėdos?
  • Ką padarei, kad ši nemaloni situacija nepasikartotų?
  • Ar tikrai tavo gyvenime nėra nieko pozityvaus?

Dienos korta – patarimas

Nereikia verkiant praleisti visą dieną.


Korta kaip įspėjimas

Šiandien, didelė tikimybė patirti emocinius sukrėtimus.


Parašykite komentarą