Taro kortų reikšmės

7. Monetų septynakė

Pagrindinės Monetų septynakė kortos reikšmės

 1. Sunkus darbas (nemylimas darbas, žemės ūkis).
 2. Perspektyvų nebuvimas.
 3. Kvailėjimas.

Plačiau

Taro kortos Monetų septynakė būrimo reikšmės pirmiausia siejamos su sunkiu neperspektyviu darbu. Tiesą sakant, tai atitinka „Sizifo darbo“ sąvoką. Betikslis, nenaudingas, beprasmis darbas. Darbas, kuris neteikia džiaugsmo, moralinio ar finansinio pasitenkinimo, o tik siurbia jėgas.

Kodėl kortoje pavaizduotas žmogus nuėmęs derlių, beje derlius tik lapai, vynuogių kekių nėra. Todėl, kad augalus pasodinęs žmogus niekaip negalėjo įtakoti savo darbo rezultatų. Tik melstis. Blogi orai galėjo sugriauti visus darbo vaisius. Kitaip tariant, žmogus nekontroliavo nei proceso, nei rezultato. Kartais darbas atrodydavo beprasmis, nenaudingas, subjektyviai suvokiamas kaip daug sunkesnis, reikalaujantis didesnių fizinių pastangų, priešingai nei tas pats darbas kuris daromas geros nuotaikos su užsidegimu.

Per Antrąjį pasaulinį karą vienas iš būdų tyčiotis iš belaisvių buvo toks: vieną dieną versdavo juos akmenis perkelti iš kairės kelio pusės į dešinę, o kitą dieną – iš dešinės į kairę. Akivaizdus darbo beprasmiškumas labai padidindavo subjektyvų žmonių nuovargį. Žmogus, nekontroliuojantis nei savo darbo proceso, nei rezultato, paprastai nustoja domėtis jo kokybe, pradeda dirbti nerūpestingai. Laikui bėgant tokiu būdu atsirandantis abejingumas apima ne tik požiūrį į darbą, bet ir visas kitas gyvenimo sritis.


Psichologinė būklė

Ši Taro korta – fizinio nuovargio būsena, kuri sukuria prielaidas emociniam perdegimui, tuštumai, abejingumui. Monetų septynakė sukuria pagrindą perėjimui į Monetų penkės vaizduojamų personažų būtį.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Monetų septynakės Taro korta santykiuose – uždara korta, rodo norą išsiskirti, maksimaliai apriboti santykių skaičių ir jų intensyvumą.

Santykių intensyvumas.

Pirma, korta gali rodyti žmogaus norą atsikratyti santykių, juos nutraukti ar sumažinti. Ir antra, situaciją, kai jis jau yra vienatvėje, pasinėrė į ją ir nenori su niekuo bendrauti. Bet kokiu atveju santykių intensyvumas yra lygus nuliui. Patys santykiai suvokiami kaip sekinantys ir skausmingi.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Monetų (Pentaklių) septynakės situacija susiklosto tuomet, kai žmogui pavyksta įtikinti save, kad perspektyvų nėra. Žmogus nebesitiki jokių pokyčių – nei į gerąją, nei į blogąją pusę. Viskas, ką jis gali padaryti, tai abejingai laukti bent kažkokios pabaigos. Tuo pačiu žmogus nieko nedaro, kad pats kažkaip paveiktų situaciją.

Tiesą sakant, jo veiksmais siekiama išlaikyti status quo. Be to, pats žmogus gali su tuo nesutikti. Įpratęs, prisitaikęs prie neigiamų būsenų, žmogus Monetų septynakėje nenori pastebėti savo padėties pokyčių ir toliau gyvena taip, lyg niekas nepasikeitė. Keista, kad žmonės skiria savo pastangas tam, kad gyventų blogai, o ne gerai. Tačiau psichika, apsisaugodama, sugeba rasti naudos net ir itin neigiamose egzistencijos formose. Monetų septynakėje nauda iš neigiamų santykių, sunkių psichinių būsenų, nusveria naudą iš visų kitų santykių ir sąlygų.

Monetų septinakės būseną dažnai suteikia tai, kad žmogus naudoja netinkamas gyvenimo programas ir scenarijus. Jos arba pasenę, arba veiksmingos visiškai kitomis sąlygomis.


Sveikata

Monetų septynakė rodo nemalonią sveikatai situaciją. Visų pirma, tai fizinis nuovargis, kuris gali pereiti į fizinį išsekimą. Ir laikui bėgant padėtis tik pablogės. Nuovargis sukelia letargiją ir apatiją, todėl labai sunku tinkamai įvertinti situaciją ir priimti pagrįstus sprendimus. Ir tai veda prie traumų, raumenų spazmų.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Stabili bloga situacija. Atrodo, kad ji yra kontroliuojama. Neretai žmogus sąmoningai to siekia, kad ilgam įstrigtų šioje pelkėje, nors niekas jo neverčia. Kodėl, kas jį laiko? Klausimas, kurį reikia užduoti sau: kaip jis galėjo patekti į tokią situaciją? – dažniausiai retorinis. Ar net pareiškimas. Motyvacijos darbui nėra, viskas nuobodu ir monotoniška, bet tokia būsena stabili. Galbūt būtent šis (nors ir ne itin džiuginantis) stabilumas kažkam atrodo vertas palaikymo.

Pajamų didinimo būdai.

Sunkus, fiziškai ar protiškai alinantis darbas, kurį tiesiog reikia atlikti. Negaliu ir nenoriu. Vienam stalų gaminimas yra laimė, antram – nepakeliamas kankinimas, o Monetų septynakėje esančiam žmogui yra kaip tik šis atvejis. Tiesiog daryk tai, ką reikia padaryti. Sunkiai ir dar sunkiau: norint daug uždirbti, reikia sunkiai ir daug dirbti. Dažna, bet, deja, neteisinga koncepcija. Tiesą sakant, tai ne visada veikia. Darbas be džiaugsmo ir įkvėpimo žudo. Savo prakaitu žmogus uždirba duonai, kartais tiesiogine prasme tik jai ir užtenka. Atimti iš savęs malonumą, mažus džiaugsmus. Kalvinizmo principai.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Nedidelės stabilios pajamos, gaunamos iš sunkaus darbo. Nieko daugiau, tik būtiniausi dalykai. Dažnai situaciją apsunkina baimė prarasti minimumą, kurį turi. Iš tiesų, gali susidaryti įspūdis, kad garantuotas, nors ir menkas, racionas yra raktas į kuklų ilgalaikį klestėjimą. Tačiau prognozės nuvilia: poreikiai auga, o stabilių nedidelių pajamų pradeda dar labiau trūkti.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Yra dvi naujienos, ir nei viena ne geresnė už kitą. Pirmoji – patariamojo pobūdžio: susikaupti ir atlikti šį nemalonų darbą, net jei jis nežada ypatingų dividendų. Bet neveda prie pablogėjimo – tiesiog nusimesite rūpesčių naštą. Tačiau yra ir neigiama įtaka pajamoms. Kad ir kaip stengtumėtės, bandytumėte šokti aukščiau bambos, šioje situacijoje yra riba, jūsų galimybių lubos. Ir jos labai žemos. O jei darbas kelia neapykantą, situacija tampa tiesiog nepakeliama.


Laikas

Greitis: 1/12.

Kaip? – Labai lėtai, skausmingai ilgai.

Kada? – Tiesiog dabar.


Raktinės idėjos

 • Sizifo darbas.
 • Sunkūs laikai.
 • Perspektyvų trūkumas.
 • Emocinis perdegimas.

Raktiniai žodžiai

 • Nuovargis
 • Išsekimas
 • Sunkus darbas
 • Nepasitenkinimas
 • Nemokumas, bankrotas
 • Nerimas dėl pinigų

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Monetų septynakės kortą

 • Kodėl aš darau tai, ko nenoriu?
 • Kaip galiu palengvinti savo darbą?
 • Kodėl man nepatinka tai, ką darau?
 • Koks mano darbo rezultatas man ar kitiems?

Dienos korta – patarimas

Susikaupk ir padaryk nemalonų, bet reikalingą darbą.


Korta kaip įspėjimas

Tau nepatiks tai, ką darysi.


Parašykite komentarą