Taro kortų reikšmės

9. Lazdų devynakė

Pagrindinės Lazdų devynakė kortos reikšmės

 1. Budrumas (sargybinio budrumas).
 2. Savigyna.
 3. Tai ne tavo reikalas (išorinis neveikimas, vidinis pasirengimas).

Plačiau

Šiuolaikinė kortos prasmė siejama pirmiausia su aštuonių lazdų tvora, kurią matome už veikėjo nugaros. Tvora veikia kaip riba, skirianti „mūsų“ nuo „ne mūsų“, „vidų“ nuo „išorės“. O „mūsiškiams“ reikia apsaugos. O iš čia ir prasmės – tradicijos, mano reikalas, apribojimai. Kadangi tvora yra už nugaros, kortoje skamba praeities tema, o praeitis yra geresnė nei dabartis. Šiuo metu kortos herojus susirūpinęs ir nieko gero iš ateities nesitiki. Lazdų devynakėje pavaizduotas sargybinis nedalyvauja išoriniame procese, atrodo, kad jis yra nejudrus. Tačiau jis yra pasirengęs nedelsti ir ryžtingai veikti. Lazdų devynakės situacija – suspausta spyruoklė. Scena panaši į medžiojančią gyvatę. Kiekviena gyvatė nustato sau tam tikrą ribą. O jei jį peržengema, tai priešas puolamas staiga.

Visų pirma, Lazdų devynakės korta rodo, kad reikia nesileisti į išorinius įvykius, kad ir kokie jie būtų. Kad ir kokios audros, aistros verda išorėje, reikia išlaikyti ramybę, taip kaip tai daro gyvatė užspęsta į spastus. Tačiau tuo pat metu būti pasiruošus ryžtingam atkirčiui ir savo teritorijos gynybai. Jeigu Lazdų septynakės korta sako, kad reikia nedelsiant įsikišti į konfliktą, tai Lazdų devynakės korta, priešingai, rodo, kad žmogus šiame konflikte kategoriškai neturėtų stoti į jokią pusę. Žmogus, atsidūręs Lazdų devynakės situacijoje, turėtų sutelkti savo pastangas ne į dalyvavimą išoriniuose įvykiuose, o į savo vidinės erdvės apsaugą.

Kartais tenka susidurti su keista koncepcija: sakoma, jei elgsiesi taikiai, tai niekas tavęs neužpuls. Asmeninę erdvę reikėtų suskirstyti į tris zonas, kurias sąlyginai galime priskirti žaliai, geltonai ir raudonai. Pvz.: vyras kalbasi su moterimi, juos skiria stalas – veiksmas vyksta žaliojoje zonoje. Vyras apeina aplink stalą ir paima moterį už rankos arba uždeda ranką jai ant kelio – geltonoji zona. Vyras bando pabučiuoti moterį – raudona zona. Tai buvo fizinio veiksmo pavyzdys. Natūralu, kad invazija gali vykti tiek psichologiniu, tiek socialiniu lygmeniu. Jei moteris tokią invaziją suvokia kaip agresiją, geriausia strategija jai yra aštrus ir ryžtingas atkirtis.

Labai geras Lazdų devynakės veiklos pavyzdys kasdieniame gyvenime – pasikartojanti situacija keliuose, kai atstumo nesilaikantis vairuotojas įvažiuoja į kitą automobilį. Taigi šiai kortai būtų tinkamas toks šūkis: „Išlaikyk atstumą!“.


Psichologinė būklė

Žmogus nubrėžia aštrią liniją, skiriančią išorę ir vidų. O išorė suvokiama tik kaip grėsmė. Pašaliniai kelia pavojų, tačiau grėsmės reikšmė dažnai yra perdėta.
Vidus gali būti susijęs ir su vidine žmogaus būsena, ir su vidiniu bendravimo ratu. Jeigu kalbame apie būseną, tai žmogus sąmoningai daro viską, kad nematytų, negirdėtų, nereaguotų į informaciją, ateinančią iš išorės. Mes turime savo ir kito mums nereikia. Dažnai po Lazdų devynake slepiasi inercija, retrogradiškumas ir konservatyvumas. Tačiau kartais išorė tikrai kelia grėsmę, o Lazdų devynakės strategija tampa vienintele teisinga ir įmanoma.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Tai uždara korta. Kortos charakteris aiškiai ir nedviprasmiškai parodo nenorą užmegzti bet kokius santykius su žmonėmis „iš išorės“.
Korta gali tiesiogiai patarti žmogui susilaikyti nuo kontaktų skaičiaus plėtimo, nuo santykių su naujais žmonėmis, o juo labiau – nuo artimesnių santykių.

Santykių intensyvumas.

Nors žmogus siekia anuliuoti patį bendravimo procesą, jo vidinių išgyvenimų intensyvumas yra labai didelis. Jis ketina apsaugoti save ir savuosius nuo išorinės agresijos, atviros ar įsivaizduojamos. Ir tai verčia jį būti dar labiau įsitempusiu ir susikaupusiu.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Meilėje, šeimoje ir šeimos santykiuose žaidžiami du scenarijai: „apsaugok kitus“ ir „apsaugok save“.

Pirmasis scenarijus atrodo taip: noriu apsaugoti savo vaikus nuo kontakto su šiuo nešvariu pasauliu. Antrajame scenarijuje Lazdų devynakės reikšmė santykiuose ir meilėje išreiškiama taip: merginos frazė „Aš tave labai myliu“ sukelia įtarimų, kad ji taikosi į mano finansus ar butą. Apsisaugoti, suprasti ar taip yra iš tiesų jums gali padėti profesionalus būrimas Taro kortomis.

Šioje kortoje labai ryškus skirstymas į „mūsų“ ir „ne mūsų“. Tai labai natūralus, bet nekonstruktyvus skirstymas. Pvz.: Upė gali tekėti tarp tarp dviejų brolių šeimų. Nėra tiesioginio ir akivaizdaus konflikto, bet nėra ir noro draugiškam bendravimui.

Darbo santykiuose, žmogus nesiekia tapti komandos dalimi.
Tačiau reikia atminti, kad korta gali rodyti būtent tokios strategijos privalumus.


Sveikata

Lazdų devynakės Taro kortos reikšmę sveikatai galima perskaityti pažodžiui – galvos trauma.

Korta kalba apie sudėtingą, bet ne grėsmingą situaciją. Labai svarbu susitelkti ties gydymu, režimo laikymasis, gydytojo nurodymų vykdymas ir nesiblaškymas į šalis (kitokių gydymo būdų ieškojimas).


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Taro kortos Lazdų devynakė reikšmė darbe interpretuojama taip: pagrindinė žmogaus užduotis – išlaikyti situaciją tam tikrose ribose. Galima sakyti, kad ji stabili, tačiau norint išlaikyti pusiausvyrą, reikia nuolat kontroliuoti viską, net ir nedidelius pokyčius. Korta yra dinamiška ir tol, kol viskas kontroliuojama, vyksta judėjimas į priekį. Tai dviratininko, einančio žmogaus virve korta. Sustojai, nesuvaldei – nukritai.

Pajamų didinimo būdai.

Labai lėta korta, finansinių sunkumų laikotarpis gali būti ilgas.

Kalbame apie situaciją, kai materialiniai ištekliai aiškiai neišleidžiami, bet ir neateina. Yra pagrindinis finansų branduolys ir pajamų bei išlaidų dalis, kurios negalime nei sumažinti, nei padidinti.

Reikalaujama sustiprinti lėšų išlaidų kontrolę, kad jos neviršytų pajamų.

Vienas iš būdų pasiekti šį tikslą – neleisti pinigų kitų žmonių problemoms spręsti, o antrasis – nepirkti nieko, kas nereikalinga. Pvz.: Į parduotuvę apsipirkti reikėtų eiti su sąrašu ir pilnu skrandžiu.

Įmonės lygmeniu – nepaisant sunkumų, išlaikykite firmos lygį priešais klientą. Mūsų problemos niekam neįdomios, bendras įspūdis turi išlikti palankus.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Finansinė ir psichologinė būklė yra sunki. O ją apsunkina vidinė įtampa, poreikis nuolat spręsti naujas problemas, kurios auga kaip ridenama sniego gniūžtė. Skylių lopymas, pelno perspektyvų nebuvimas. Tendencijos nepalankios: pablogėjimas daugiau nei įmanomas, o pagerėjimo tikėtis neverta.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Labai negera situacija. Galimas išteklių bazės mažėjimas, nenumatytos išlaidos, priklausomybė nuo pablogėjusių išorinių aplinkybių.

Teigiamo poveikio pajamoms nėra. Patarimas laiku apmokėti sąskaitas ir skrupulingai kontroliuoti išlaidas.


Laikas

Greitis: 1/12.

Kaip? – Labai lėtai, laukimas.

Kada? – Lauki tiesiog dabar.

Užtempta, uždelsta.


Raktinės idėjos

 • Pavojaus jausmas po jau pasibaigusios kovos
 • Noras apginti savo esamą situaciją
 • Priešintis bet kokiems pokyčiams
 • Praeities įkaitas, senos baimės

Raktiniai žodžiai

 • Sargybinis
 • Gynyba
 • Apsaugojimas
 • Įtaringumas
 • Pokario sindromas
 • Užsispyrimas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Lazdų devynakės kortą

 • Nuo ko tu gini savo pasaulį?
 • Kiek realios grėsmės, nuo kurių ketini gintis?
 • Kokius reikalus laikai savo, o kokius ne? Ir kodėl?
 • Ar tikrai artimiesiems reikia tavo apsaugos?

Dienos korta – patarimas

Nesivelkite į kitų žmonių reikalus.


Korta kaip įspėjimas

Neįsileisk svetimų į savo pasaulį.


Parašykite komentarą