Taro kortų reikšmės

10. Lazdų dešimtakė

Pagrindinės Lazdų dešimtakė kortos reikšmės

 1. Bėdos, rūpesčiai.
 2. Nuovargis.
 3. Pasala.

Plačiau

Šiuolaikinė Lazdų dešimtakė prarado teigiamus aspektus ir yra susijusi su spaudimu, priespauda, per dideliu fiziniu krūviu ir nuovargiu. Taip pat kortai būdingas per didelis pareigos jausmas ir melaginga atsakomybė. Šią situaciją galima būtų apibūdinti taip, kai žmogus atlieka veiksmus, kurių neprašė ir tikisi atlygio, kurio jam niekas neskuba duoti.

Kortoje pavaizduotas asmuo nešasi dešimt lazdų. Jis jas laiko taip, kad net keista, kaip jos vis dar neiškrito iš jo rankų. Žiūrint į šios kortos piešinį kyla klausimas – kam jas taip nepatogiai nešti? Ar būtinai šis žmogus turi vienu metu nešti dešimt lazdų? Galbūt galėtų jas pernešti per du kartus arba pasikviesti į pagalbą draugus?

Lazdų dešimtakė sako, kad tai lengva nebus. Kai kurie žmonės šį posakį supranta taip, kad negalite užsiimti šiuo darbu, nes jis vis tiek nepasiteisins. Tačiau Lazdų dešimtakėje sunkumai yra įveikiami. Kitas dalykas – tam reikia įdėti daug pastangų.

Kiekvienas žmogus turi tam tikrų problemų ir rūpesčių. Gali būti labai įdomu išsiaiškinti, iš kur jie kilę. Akivaizdu, kad tėvai turėtų rūpintis savo vaikais, jei vaikams yra treji metai. Ne mažiau akivaizdu, kad jei vaikui trisdešimt treji, tai jis jau turėtų rūpintis savo tėvais. Tačiau kartais vaikas nenori būti suaugusiu, nori, kad juo rūpintųsi, o tėvai turi galimybę pasidžiaugti sunkumais, su kuriais taip gerai tvarkosi. Kas neša – tam ir krauna. Savo pareigų perkėlimas kitam yra visiškai natūralus veiksmas didumai žmonių.

Korta siūlo perrūšiuoti savo rūpesčius ir atsikratyti tų, kurie, jūsų manymu, yra nesąžiningi, primesti ar tiesiog nereikalingi šiandieninėje situacijoje. Tiesiogine, ir perkeltine prasme korta iškelia ir pasalos temą. Kuo arčiau finišo linijos, tuo didesnį pasipriešinimą tenka įveikti. Iš čia kyla 80/20 taisyklė. 80% darbų atliekama per 20% laiko, o 20% darbų atliekama per 80% laiko. Lazdų dešimtakė yra sunki korta. Tačiau tai nėra „force majeure“ įvykis. Jei neverkšlensite ir negailėsite savęs, bėdos ir pasalos gali būti įveiktos.


Psichologinė būklė

Visų pirma, Lazdų dešimtakė kalba apie nuovargį. Tai gali būti ir fizinis nuovargis, ar nuovargis nuo bendravimo, santykių. Tačiau tuo pačiu situacija nėra tokia kritiška, kad žmogus nutrauktų santykius.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Lazdų dešimtakė yra uždara korta. Žmogus susikoncentravęs į sudėtingos ir sunkios problemos sprendimą, o reaguoti į ką nors kitą tiesiog neturi fizinių galimybių.

Santykių intensyvumas.

Objektyviai vertinant, Lazdų dešimtakės situacijoje veiksmų nėra. Išoriškai santykiai nepasireiškia veiksmais ar emocijomis. Tačiau subjektyviai žmogus situaciją suvokia kaip labai daug energijos reikalaujančią. Tai ne piko situacija, kaip Lazdų šešakėje, tačiau ji ištęsta laike.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Bet kuris žmogus, su kuriuo tenka palaikyti santykius ar bendrauti, yra suvokiamas kaip psichologinio diskomforto šaltinis. Kortos personažas neturi nei jėgų, nei noro su kuo nors užmegzti dialogą. O aplinkiniai, jo požiūriu, įžūliai ir be ceremonijų verčia kalbėti ir galvoti apie tai, kas jam visiškai neįdomu, sukelia tik susierzinimą.

Taro kortos Lazdų dešimtakė reikšmė santykiuose ir meilėje rodo bendravimą su neįdomiu, nemaloniu žmogumi, dėl akivaizdžios ar įsivaizduojamos pareigos. Pvz.: Žmona primygtinai reikalauja, kad jos vyras ją lydėtų pas jos mylimą tetą, kuri yra beprotė.

Apskritai šioje kortoje gausu įvairių scenarijų. Pvz.: „Tiek metų jais rūpinausi, o dabar jie parodė savo nedėkingumą“.

Scenarijus „Nuo likimo nepabėgsi“. Patyręs keletą nesėkmingų santykių variantų, žmogus pradeda galvoti, kad nesėkmingi santykiai yra norma. Ir jis visais įmanomais būdais pradeda vengti naujų santykių. Tai labai panašu į vadinamąją „nuteistojo eiseną“. Kelerius metus praleidęs sunkiuosiuose darbuose su prie kojos prirakintu rutuliu, žmogus nuėmus šį sunkų daiktą toliau velka koją, tarsi rutulys nebūtų nuimtas.

Darbo santykiuose žmogus savo darbą suvokia kaip nekenčiamą sunkų darbą, į kurį jis privalo eiti. Tačiau Lazdų dešimtakėje nėra protesto nuotaikos, todėl žmogus ir toliau tempia lažą.


Sveikata

Kortoje kalbama apie fizinį nuovargį, kuris gali išprovokuoti traumas, pirmiausia nugaros traumas, prislėgtą psichologinę būseną. Korta gali rodyti psichosomatines problemas, kurios pasireiškia pečių, nugaros, apatinės nugaros dalies lygyje.

Korta taip pat nurodo, kad įprasti gydymo metodai nepadeda.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Lazdų korta inertiška, stabili, įvykiai vystosi itin lėtai ir monotoniškai.
Galima išlaikyti stabilią poziciją, valdyti išteklius, kontroliuoti procesus, bet viskas eina sunkiai, su minimaliais rezultatais, tačiau įdedant nemažas pastangas.

Lyg rašytum sena mechanine spausdinimo mašinėle. Pagrindinis dėmesys skiriamas archajiškiems, daug energijos vartojantiems, mažo efektyvumo metodams.

Pajamų didinimo būdai.

Klasikinės patarlės „Be vargo net ir žuvies iš tvenkinio neištrauksi“ įgyvendinimas, dar ir tradiciniais, senoviniais būdais. Ne intensyviai, o sunkiai. Padidinkite apkrovą, arkite iš paskutinių jėgų. Lazdų dešimtakės Taro kortos reikšmė darbe rodo pasąmoningą įsitikinimą, kad kitaip nei sunkiai dirbant neįmanoma užsitikrinti tinkamų pajamų.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Situacija tokia, kad pinigų yra, bet jie duodami labai sunkiai.

Fizinio, intelektualinio, psichologinio nuovargio fone, lyginant su įdėtomis pastangomis kyla nepasitenkinimas gautomis pajamomis. Per artimiausius kelis mėnesius situacija nesikeis, kaip ir darbo krūvis. Tačiau negalima visiškai atmesti galimybės, kad pastangos kada nors atsipirks.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Pradėdami nuo blogų naujienų, pažymime, kad bet koks darbas šioje kortoje neprisideda prie finansinės padėties gerinimo. Nepatogios darbo sąlygos, pasenęs inventorius, nekokybiška medžiaga, o taip pat, poreikis perdaryti, taisyti klaidas (ir ne tik savo).

Tačiau ši situacija yra baigtinė, sunkus ir varginantis laikotarpis ateis į pabaigą. Ir tai yra gera žinia. Deja, gera žinia tik viena.


Laikas

Greitis: 2/12.

Kaip? – Labai lėtai.

Kada? – Dabar, arba greit prasidės.

Subjektyviai atrodo lėčiau, labai vėluojant, nei objektyviai. Iki pačio įvykio laiko nedaug, o įvykis vyks labai ilgai. Kaip rezultatas greitai, o kaip procesas labai ilgai.


Raktinės idėjos

 • Sunkus krovinys
 • Sunki dalia
 • Nereikalingas krovinys
 • Pernelyg didelė atsakomybė

Raktiniai žodžiai

 • Bėdos, rūpesčiai
 • Nuovargis
 • Sunkumai
 • Našta
 • Slėgimas, spaudimas
 • Perkrova

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Lazdų dešimtakės kortą

 • Kodėl neši šią naštą?
 • Ar tau tikrai reikia visų šių lazdų?
 • Gal jau laikas pailsėti?
 • Gal ką nors pasikviesti į pagalbą?

Dienos korta – patarimas

Nusimesk nereikalingą naštą.


Korta kaip įspėjimas

Tu per daug prisiimi ant savo pečių naštos(reikalų, darbų, svorio ir t.t.).


Parašykite komentarą