Taro kortų reikšmės

Lazdų dama

Pagrindinės Lazdų dama kortos reikšmės

 1. Konfliktas.
 2. Dviguba moralė.
 3. Vykdantysis darbuotojas.
 4. Konfliktiški santykiai.

Plačiau

Išoriškai Lazdų dama uoli ir taupi namų šeimininkė, rimta ir atsakinga darbuotoja. Tačiau jos vidinę prasmę praturtina paslėptas konfliktas, psichologinė įtampa ir kitos ne itin malonios reikšmės.

Kaip žinote, konfliktas gali būti konstruktyvus ir destruktyvus. Dažnai destruktyvūs konfliktai atrodo labai įspūdingai. Žmogus griebia kirvį, vejasi žmoną, sniego pusnys, ji basa, vienais naktiniais marškiniais. Kaimynams puikus buitinis spektaklis.

Konstruktyviame konflikte prieštaraujančios šalys sėda prie derybų stalo, randa kompromisą ir kaip taisyklė, konfliktas baigiasi. Toks konfliktas dažniausiai nutinka dėl įsiveržimo į kažkieno atsakomybės sritį.

Tačiau kartais konflikto priežastis yra neatitikimas tarp idealios pasaulio idėjos ir tikrosios dalykų būklės. Lazdų dama nerimauja dėl moralinio pasaulio netobulumo. Kitaip nei Monetų dama, kurią erzina daiktai kurie nėra padėti savo vietose.

Moralinės vertybės yra vienas iš svarbiausių Lazdų damos fetišų. Tačiau pasirodo, kad moralinės vertybės anaiptol nėra tokios pamatinės ir nepajudinamos, kaip jas bando pristatyti ši dama. Kuo, lyginant su Lazdų dama aukščiau žmogus sociume („hierarchija“ yra vienas iš Lazdų mosties raktinių žodžių), tuo lankstesnis taisyklių rinkinys jam taikomas. Paleistuvauti negalima, bet jei esi Labai Svarbus Asmuo, tai meilužė nebėra aistros objektas, o objektas, pabrėžiantis savininko statusą. Ir taikant šį požiūrį, meilužės buvimas nebekelia Lazdų damai gėdos jausmo. Taisyklių rinkinio, tinkamo šioje konkrečioje situacijoje Lazdų dama negali savarankiškai nustatyti. Ji griebiasi akivaizdžiausių, dažniausiai beprasmiškiausių taisyklių – draudimo.

Lazdų dama nori, kad moralės standartai būtų griežtai įtvirtinti. Ir bet koks išorinių aplinkybių pasikeitimas ją automatiškai veda į vidinį konfliktą. Konfliktą iššaukia net tai, kad ji pagalvojo jog įsimylėjo į svetimą vyrą, nors jokių veiksmų ta linkme nebuvo atlikta. Ji pastoviai gyvena šiame konflikte ir galiausiai randa iš šio užburto rato išeitį – dviguba moralė. Duoti moralinius vertinimus aplinkinių elgesiui, o kartu nepastebėti, kad sukuria situaciją, kai amoralūs poelgiai daromi tiesiog prievarta. Nes jie negali būti nedaromi dėl jos propaguojamų draudžiančių taisyklių.

Lazdų damos mąstymas sutvarkytas taip, kad ji visur ir visame kame mato moralinį nešvarumą. Ji taiko griežčiausią moralinę cenzūrą tiems, kurie nėra jai pavaldūs. Ir kuo griežtesnė cenzūra, tuo švaresnė bus visuomenė. Bent jau Lazdų dama tuo nuoširdžiai įsitikinusi. Deja, taip nėra.

Lazdų dama gali nurodyti moralės apsėstą žmogų, dviejų žmonių konfliktą, didžiulę žmogaus patiriamą įtampą tarp išorinio ir vidinio – šiame konflikte dominuoja išorė.

Jei Lazdų dama pripažįsta kito teisę duoti įsakymus ir neturi ištikimo pavaldinio, kuriam būtų galima patikėti bet kokį nuobodų, neįdomų darbą. Tada ji pati šiuos darbus atliks kruopščiai, skrupulingai ir laiku.


Psichologinė būklė

Tam tikra prasme Lazdų damos korta yra laimės būsenos priešingybė. Dažniausiai korta rodo nepasitenkinimą, vidinę įtampą, norą pamatyti dėmę kito akyje ir pajausti deguto skonį medaus statinėje. Ieškojimas ir ypač kitų žmonių trūkumų radimas leidžia Lazdų damai pasijusti aukštesnei ir vertesnei prieš tuos, kuriuos ji smerkia.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Lazdų dama – atvira korta. Tačiau ji turi labai smalsią nosį, kurią mėgsta kišti į kitų reikalus ir raktų skylutes.

Santykių intensyvumas.

Lazdų dama visa savo išvaizda, prasme visais įmanomais būdais pabrėžia minimalų santykių intensyvumą. „Moteris lovoje nejuda ir tyli“. Tačiau vidinė įtampa gali stipriai skirtis nuo deklaruojamos išorės.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Kaip santykių ir meilės scenarijus, Lazdų damos Taro reikšmė tiesiogiai rodo konfliktą. Ir nors konfliktas gali būti labai įvairus, taip pat ir konstruktyvus, dažniausiai ši korta nurodo blogiausią jo variantą – destruktyvų, emociškai nemalonų, nukreiptą ne į kompromiso paieškas, o į kito kaltės įrodymą.

Meilės santykiuose ši korta gali rodyti ir vietinį konfliktą (mylimieji barasi) ir rimtą destruktyvų prieštaravimą, galintį sugriauti bet kokius, pačius nuostabiausius santykius.

Taip pat korta gali nurodyti neigiamą išorinių veiksnių įtaką: močiutės, tetos, toksiškos draugės ir kiti „santykių specialistai“.

Kai kurios šeimos neįsivaizduoja gyvenimo be konfliktų. Jos su malonumu, primena nuoskaudas iš praeities laikų. Su malonumu pasakoja savo draugams ir apskritai visiems, kurie pasiruošę jų išklausyti, su kokiu niekšu ar niekše turi gyventi.

O žento ir uošvės konflikto tema šiai kortai būtų kaip parabolė.

Kalbant apie darbinius santykius, Lazdų dama gali rodyti baimę suklysti, teigiamų atsiliepimų tarp kolegų ar viršininko, pavaldinių trūkumą. Korta gali rodyti baimę, pvz.: baimę būti atleistam, o tai ypač aktualu dirbantiems biudžetinėse organizacijose.


Sveikata

Viena iš neigiamų Lazdų damos apraiškų – bandymas viską laikyti savyje, įskaitant ligas. Siekdama gražiai atrodyti kitų žmonių akyse, Lazdų dama išprovokuoja daugybę savo psichosomatinių problemų, įskaitant vidurių užkietėjimą.

Lazdų dama stengiasi ne spręsti problemas, o jas pridengti ir užmaskuoti. Jai akivaizdu, kad kuo kartesnis vaistas, tuo jis naudingesnis. Viena vertus, ji nenori, kad kas nors sužinotų apie tikrąsias jos problemas, kita vertus, aplinkiniai neturėtų abejoti, kad jai sunku ir dar sunkiau nei visiems kitiems. Šis prieštaravimas yra neišsprendžiamas ir dar labiau sustiprina vidinį šios damos konfliktą.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Viena vertus, Lazdų dama yra labai ekonomiška moteris, kita vertus, jai svarbu, kad viskas būtų ne blogiau nei pas kitus žmones. Siekdama laikytis tam tikrų išorinių normų, kurios dažnai pasirodo svarbios tik jai pačiai, ji visą biudžetą gali skirti ne gamybai, o dirbtinio statuso palaikymui.

Pajamų didinimo būdai.

Pagal apibrėžimą Lazdų dama yra atsakinga darbuotoja, nenusileidžianti kitiems darbuotojams. Labai metodiška ir kruopšti. Reikia arba pačiam analizuoti savo veiklą, arba patikėti reikalą būtent tokiems darbuotojams.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Kartais Lazdų dama gali kalbėti apie tam tikrą finansinės padėties pablogėjimą. Tačiau dažniausiai ši situacija nėra kritinė ir retai kada baigiasi katastrofa.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Lazdų dama gali išlaidauti statuso daiktams. Jeigu bankas neduoda paskolos, vadinasi, problema ne dokumentuose, o tame, kad drabužis (pirktas specialiai tam, kad atrodyti turtingai) neįtikino pakankamai.

Kyla pavojus uždusinti verslą smulkmeniška globa, bandymu viską kontroliuoti.


Laikas

Greitis: 4/12.

Kaip? – Neskubant.

Kada? – Negreitai.

Įvykiai turi sunokti.


Raktinės idėjos

 • Vidinė įtampa
 • Vykdantysis darbuotojas
 • Santuoka iš išskaičiavimo
 • „Tuštybės mugė”

Raktiniai žodžiai

 • Konfliktas
 • Moralė
 • Dvigubi standartai
 • Auklėtojas, globėjas
 • Garbė
 • Užsispyrimas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Lazdų damos kortą

 • Kas tau kelia vidinę įtampą?
 • Kur jauti savo moralinę pareigą?
 • Kas tave verčia veidmainiauti?
 • Kokių nemalonių dalykų bandai išvengti?

Dienos korta – patarimas

Reikia daryti ne tai, kas tau patinka, o tai, ką reikia.


Korta kaip įspėjimas

Smulkus rūpestis gali užgniaužti bet kokią veiklą.


Parašykite komentarą