Taro kortos (svarbu)

Taro kortos ir dažniausiai pasitaikantys klausimai


Kiek reikia kortų kaladžių?

Manoma, kad kiekvienai sričiai reikalinga tam skirta taro kaladė. Asmeniniams klausimams – viena kaladė, sveikatos – kita, finansų sferai – trečia ir t.t.

Iš tiesų pakanka turėti vieną taro kortų kaladę, su kuria jums asmeniškai malonu dirbti. Kuri jums patinka vizualiai, patogu laikyti, maišyti ir jaučiate vidinę harmoniją su ja.

Šiais laikais taro kaladžių asortimentas tiesiog stulbinantis, jas parduoti pirmiausia yra suinteresuoti pardavėjai, kurie ir kuria mitus, kad vartotojai pirktų kuo daugiau kaladžių ir tuo pačiu neštų jiems pelną. Todėl, jei reikia taro kortų darbui – pilnai pakanka vienos, o jei ji tiesiog maloni, ar norite jos į savo kolekciją, tai jau visai kas kita ir argumentų rasite šimtus, kad ją įsigyti.


Kaip užkrauti, aktyvuoti kortas darbui?

Kortų kokiais nors būdais užkrauti nereikia, tiesiog reikėtų tvarkingai su jomis elgtis, taip kaip elgiatės su naudojamais darbui instrumentais. Svarbiausia būrimo metu gerai jas išmaišyti.


Kaip iš dvaro kortų išsirinkti signifikatorių?

Reikėtų išsirinkti kliento signifikatorių pagal žmogaus tipą. Signifikatoriaus korta turi atspindėti klausiančiojo tipą, charakterio savybes, elgesio manieras. Kad teisingai nuspręstumėte kokia korta tinkama reikia gerai suprasti, pažinti dvaro kortas.


Kam reikalingos baltos kortos taro kaladėje?

Šios kortos atsirado todėl, kad spausdinimo lape vietoje 78 telpa 80 kortų (stačiakampių), kurie pilnai užpildo spausdinimo lapą. Tuščios kortos buvo pritaikytos, ant kai kurių spausdinami firminiai ženklai, kai kurios paliekamos baltos, ant kitų spausdinama signifikatoriaus korta, kartais tiesiog išmetamos.

Kai kurie tarologai naudoja baltą kortą, ir jei ji randasi dėlionėje ją traktuoja kaip atsakymo nebuvimą. Atsakymas klausiančiajam uždaras.

Ar naudoti baltą kortą spreskite patys.


Ar reikia skaitant dėlionę traukti papildomas kortas?

Traukti papildomas kortas reikėtų tais retais atvejais kai iškritusios kortos iš tiesų slepia reikiamą informaciją. Ar tais atvejais kai tarologas gauna atsakymus nenaudodamas tam tikrų dėlionių, o tiesiog traukdamas tam tikrą kortų kiekį, o atsakymui reikia šiek tiek daugiau informacijos.

Pradedantiems tarologams tokio metodo geriau netaikyti, todėl, kad didesnė tikimybė padaryti klaidą. Pradiniam etape pilnai pakaktų gerai išmokti reikšmes ir naudoti universalias, laiko patikrintas dėliones.

Išimtį teikiant kardų dvejetui ir trejetui. Kartais kai dėlionėje iškrenta šios kortos joms reikia ištraukti: Kardų dvejetui – dvi kortas (parodo kokie išoriniai faktoriai trukdo veikti), o kardų trejetui – tris kortas (kokie vidiniai faktoriai blokuoja veiksmus). Bet ne visuomet yra būtinybė traukti papildomas kortas, o tik tuomet kai reikia suprasti kliūčių pobūdį.


Jėgos ir Teisingumo kortų numeravimas?

Taip jau nutiko, kad Jėgos ir Teisingumo kortų numeravimas įvairiuose taro kortų kaladėse skirtingas.

Pavyzdžiui Raiderio – Waito kortų kaladėje Jėgos korta pažymėta aštuntu numeriu, o Teisingumas – vienuoliktu, Alisterio Kraulio ir Marselio taro kortose atvirkščiai.

Pirmuoju atveju ši numeracija grindžiama astrologiniais ženklais.  Jėgos korta siejama su liūtu, o Teisingumo korta su svarstyklėmis. Pirmiausia eina liūtas o po jo svarstyklės tokiu būdu ir kortų kaladėje – Jėga žymima aštuntu numeriu, o Teisingumo korta vienuoliktu.

Tačiau koks bebūtų kortų numeravimas, jų reikšmės nesikeičia. Būna dėlionių kur taro kortų numeriai turi reikšmę, tuomet reikia žinoti ir nuspręsti kaip jūs numeruosite šias kortas, ar taip kaip parašyta ant kortos, ar kaip nusprendėte, ar laviruosite tarp šių dviejų.


Ar galima burti sau ir savo artimiesiems?

Taip, burti galima tiek sau, tiek artimiems žmonėms.

Kortos atsakydamos į klausimus nespinduliuoja jokia neigiama energija klausiančiajam ir nekeičia žmonių likimų. Kiekvienas žmogus yra sau šeimininkas ir savo elgesiu, sprendimais formuoja savo ateitį. Todėl nereikėtų baimintis siaubingų mitų apie būrimo sukeltas pasekmes.


Kaip dėlioti kortas paveikslėliais aukštyn ar žemyn?

Iki dėlionės traktavimo geriau kortas dėlioti paveikslėliais žemyn. Tam, kad nedarytumėte išankstinių išvadų skaitant kiekvieną kortą atskirai ir išlaikytumėte savo viduje Žynės būseną – trauktumėte kortas be emocijų.

Analizuoti kortas reikėtų kartu, kaip vieną bendrą visumą, o ne kiekvieną atskirai. Tai padės jums pamatyti pilną situaciją, o ne atskirus fragmentus.


Jei neprisijungsite prie Egregoriaus, tai nepavyks dirbti su kortomis?

Taro kortos yra darbo instrumentas, ir jei jūs gerai įvaldėte šį instrumentą, tai kitų šeimininkų jam negali būti ir nereikėtų, kad būtų.

Rezultato teisingumas priklauso nuo tarologo. Jei tarologas moka dirbti su instrumentu (puikiai žino reikšmes, moka susieti jas tarpusavyje, teisingai analizuoja), nėra būtinybės prašyti pagalbos iš išgalvotų globėjų ar pakrauti kortų kaladę.


Kodėl neskaitau svetimų dėlionių?

Todėl, kad neįmanoma būti atsakingu už svetimą dėlionę. Būrimo metu kortos atsako į klausiančiojo energetinius impulsus, tarologas permaišydamas kortų kaladę, formuodamas klausimą siunčia juos kortoms ir nuo šių veiksmų teisingumo priklauso atsakymo kokybė. Todėl pas du tarologus į tą patį klausimą gali būti visiškai skirtingi atsakymai.


Ar galima burti religinėmis šventėmis, menstruacijų periodu, tam tikromis mėnulio fazėmis?

Religinės šventės neįtakoja būrimo kokybės. O menstruacijų periodas ar tam tikros mėnulio fazės gali turėti reikšmės žmogaus savijautai. Todėl, jei jaučiate fizinį ar energetinį diskomfortą – būrimą reikėtų perkelti į kitą dieną.


Kvailio kortos numeravimas?

Kvailio korta Papiuso taro kortų kaladėje pažymėta 0/21, analogišką šios kortos numeravimą galima matyti ir kai kuriose kitose kortų kaladėse.

Iš esmės kortų numeravimas neturi jokios įtakos ir jų reikšmės nekeičia, išskyrus tuos atvejus kai dėlionė reikalauja atsižvelgti į taro kortos numerį, tuomet patys nuspręskite kokiu numeriu bus žymima korta, o gal peržiūrėsite abu variantus ir matysite kuris labiau atitinka realybę.


Kaip traukti kortas iš kaladės (iš eilės ar pasirinktinai, dešine ar kaire ranka)?

Neturi reikšmės kuria ranka trauksite kortas, svarbiausia neimti jų eilės tvarka.

Pavyzdžiui, po kortų išmaišymo galima padaryti vėduoklę, ar išskleisti eile ant stalo. Svarbu traukti tas kortas kurias jaučiate, kad reikia traukti. Tai gali būti šiluma, šaltis, elektros ar intuityvūs impulsai.

Būna taip, kad kortos pačios šokinėja iš kaladės ar krenta permaišant – į jas reikėtų atkreipti dėmesį, bet tik tuo atveju, jei Jūs nemanote, kad jos iškrito atsitiktinai, ar dėl judesių nerangumo, nuovargio.


Ar galima/reikia duoti taro kortas palaikyti klientui?

Yra tokia nuomonė, kad negalima kortų duoti į rankas kitiems žmonėms, ir tokiu būdu išvengti neteisingo atsakymo.

Tačiau, kortas galima duoti, net reikėtų duoti tiems žmonėms kurie užduoda klausimą, kad kortų kaladė pajaustų energetinius to žmogaus impulsus ir geriau nuskaitytu iš jo informaciją.

Jei kyla abejonių, reikėtų pačiam klientui leisti permaišyti, išdėlioti kortas ant stalo. O paskui tą patį padaryti tarologui, kaip patikrinamąją dėlionę (uždavus tą patį klausimą). Jei kliento ir tarologo kortos neprieštaraus vienos kitoms – atsakymas yra teisingas, o jei kortos prieštarauja vienos kitoms, tai pilnai gali būti, kad kortos pajautė kliento emocinę būseną ir pademonstravo jo pergyvenimus, viltis ar baimes.


Ar galima pakeisti ateitį, o gal dėlionė visada išsipildo visu 100%?

Ateitį keičia pats žmogus savo priimtais sprendimais, veiksmais, o kortos tai instrumentas, kuris padeda žmogui pamatyti tiesą ir leidžia susimąstyti prieš priimant tą ar kitą sprendimą. Prognozės išsipildymas realiame gyvenime pirmiausia priklauso nuo “kokybiško vertimo”, nuo teisingos kortų traktuotės, tarologo lygio. Todėl, net didžiausiam specialistui visuomet yra kur tobulėti.


Ar būtina kortas laikyti specialiame maišelyje, dėžutėje?

Būtina. Kortos kaip ir bet kuris kitas instrumentas reikalauja saugaus elgesio su juo. Todėl perkant kaladę būtų ne pro šalį nupirkti jai tinkamą natūralios medžiagos maišelį ar patogią dėžutę. Taip pat galima kortas laikyti jau esamoje dėžutėje su kuria buvo parduotos kortos, ir to pilnai pakanka. Svarbu, kad kortos būtų tvarkingai ir saugiai laikomos, kad nesusilankstytų.


Kaip valyti kortas?

Jei dirbdamas pajautėte, kad kortos prikaupė daug pašalinės energijos, jų atsakymai tapo netikslūs ar neteisingi, išvalyti kaladę galima tiesiog davus jai „pailsėti“, pakeičiant kita. Būna atvejų kai kortoms reikalingas pats paprasčiausias poilsis. Kortas galima išvalyti ir magneto pagalba, vedžiojant juo kiekvieną korta atskirai, ar ant atviros kaladės padėjus druskos maišelį ir palikus nakčiai.


Kodėl kortos gali meluoti?

Labiausiai paplitęs reiškinys – neteisingai traktuojamos kortų reikšmės, dėl patirties stokos. Pradedantysis tarologas nemoka teisingai traktuoti kortų ir kaltina tuo kortas. Šiuo atveju padeda papildomi mokslai ir literatūra.

O jei niekada nemelavusios kortos ima staiga ir sako netiesą, tai pirmiausia reikia padaryti tikrinamąją dėlionę. Jei ir po to lieka abejonių, taro kortų kaladei reikia duoti pailsėti (pakeičiant ją kita), ar išvalyti ją.


Kaip traktuoti perverstas kortas?

Aš perverstų kortų neskaitau, jas traktuoju taip kaip tiesias, taip kaip neskaitau apverstos knygos. Kam tai? Jei skaitysiu apverstą knygą esmė vis vien liks ta pati.

Dirbant su kortomis pirmiausia reikia suprasti pačią kortos idėją ir remtis jų reikšmėmis, analizuoti jų tarpusavio santykį. O perverstos kortos – tai kaip tyčinis iškraipymas ar sąmoningas negatyvo ieškojimas.


Kaip teisingai maišyti kortas, ir kaip suprasti ar jau pakanka maišyti?

Vieno kortų maišymo būdo neegzistuoja, kiekvienas tarologas pasirenka tokį būdą kuris jam patogiausias.

Permaišyti kortas galima įprastu būdu jas perkeliant, ar permaišyti jas ant stalo kaip maišomas domino. Antrą variantą dažniausiai renkasi jei kortos labai didelės ir nepatogu laikyti delnuose.

Pageidautina, kad maišymo procesas truktų apie minutę, tai užtikrins tinkamą kortų permaišymą ir pakaks laiko klausimo pernešimui kortoms.


Kaip laikyti kortas – rankose ar ant stalo?

Kortas reikėtų laikyti taip, kad šis procesas neiššauktų jums diskomforto ir papildomų energetinių sąnaudų. Maišymo metu plaštakos neturėtų būti įsitempusios, todėl rinkitės tinkamo dydžio kaladę, kad tilptų jūsų delnuose. O jei jums patinka didelės kortos, tai turėkite didesnį stalą, kad būtų patogu jas maišyti ir dėlioti.


Kokią taro kaladę pasirinkti naujokui?

Naujokui labiausiai tinkama kalade laikoma Raiderio – Waito taro kortų kaladė. Ji puikiai tinka mokytis taro kortų reikšmių. O šiaip tai – tarologo skonio reikalas. Perkant kaladę galima remtis savo jausmais. Jei taro kaladė jums patinka ir jūs puikiai žinote kortų reikšmes, tuomet galite burti su tokia kokia norite.


Kiek kartų į dieną galima burti?

Burti galima tiek kiek turite fizinių ar kitokių jėgų. Jei jaučiatės blogai, ar energetika silpna, tai tą dieną geriau nutraukti būrimo seansus. Pailsėti ir pasekti savo būseną iki tol kol pajusite jėgų pakankamumą. Bloga savijauta, taip pat kaip ir energijos trūkumas gali negatyviai pasireikšti būrimo procesui ar tarologo sveikatai.


Kiek kartų galima burti užduodant tą patį klausimą?

Draudimų nėra, bet užduoti tą patį klausimą kortoms reikėtų tuo atveju, kai jį užduodate po tam tikro laiko intervalo, tarkime kartą į dvi savaites. Ar kai klausimą užduodate todėl, kad kortų atsakymas jums buvo neaiškus, galbūt neįsijautėte į klausimą, galvoje švaistėsi pašalinės mintys. Tokiais atvejais galima daryti papildomas dėliones su patikslinamaisiais klausimais, kad išsiaiškinti situaciją ir padaryti tinkamus sprendimus.


Kokiam maksimaliam ateities periodui galima burti?

Maksimalų periodą geriausia būtų nustatyti metus. Nes ilgesnį laikotarpį gali koreguoti aukštesnės jėgos, ir gyvenimo procesų cikliškumas. Dažnai pasitaiko, kad tam tikri įvykiai žmogaus gyvenime klostosi dėl jo poelgių. Todėl būrimo metu kortoms gali būti nepasiekiama ši informacija ir atsakymas bus neapibrėžtas.

Tačiau daugelis žmonių elgiasi kaip robotai, ir jų elgesys dažnai nuspėjamas net ir dešimt metų į priekį.


Parašykite komentarą