2. Vyriausioji Žynė

Pagrindinės Vyriausioji Žynė kortos reikšmės

 1. Intuicija.
 2. Pasyvumas.
 3. Emocinis atsiskyrimas (šalta moteris, mergaitė).
 4. Psichika, nervai.
 5. Paslaptis, magija, burtai, kerėjimas.

Plačiau

Apibūdindamas Vyriausiosios Žynės kortą iliustruotoje Taro knygoje Raideris Vaitas taip įniko į piešinio detales, kad paprasčiausiai pamiršo parašyti bent kelis žodžius apie kortos reikšmes. Ypač stebina ant Žynės kortos pavaizduoti granatai, kaip vaisingumo simbolis. Šie simboliai tinka Imperatorienei, kuri personifikuoja gyvybines gamtos jėgas, tačiau Žynės kortoje jos atrodo keistai.

Vyriausiosios Žynės kortą reikėtų traktuoti kaip neutralią kortą, šiek tiek negatyvios kortos link. Kalbant apie veiksmą reikėtų užimti pasyvią poziciją.

Žynė neneigia seksualinių santykių, tačiau neįtraukia emocionalių santykių. Ji dirba su emocijomis, jas kuria, tačiau pati išlieka emociškai šališka. Ji tarsi veidrodis kuris atspindi svetimas emocijas. Ją domina ne faktai, bet emocinė įtampa. Ji tarsi raktas kaip šią stichija reikia suvaldyti. Korta gali nusakyti ir profesiją: psichologas, psichoterapeutas, būrėjas, ragana, darbuotoją kuris įrenginėja slaptas kameras.

Žynės korta veikimu priešinga Mago kortai. Žynės užduotis stebėti, ji tai daro šaltai ir be aistros, be įvertinimo, tik stebėdama. Mergaitė – neturėjusi seksualinių santykių, maža mergaitė – pagal amžių, moteris kuri miega viena, šalta moteris – aistros dar neprabudo ar jau seniai atšalo. Reikšmė „šalta moteris“ išsivysto iki frigidiškumo ir problemų lyties sferoje, psichikoje. Psichologinės problemos pasitaiko žymiai dažniau nei fiziologinės. Žynės korta turi ryšį su psichika ir todėl sinonimiška Mėnulio kortai.

Viena iš Žynės funkcijų – paslapties atskleidimas. Ji sugeba išsaugoti paslaptis taip pat ir jas atskleisti. Naujas amžius atnešė ir naujas reikšmes šiai kortai – slaptas stebėjimas (slapta kamera), pasiklausymas (pasiklausymo aparatūra).
Žynės korta tiesiogiai koreliuoja su intuicija, intuityvių sprendimų paieška. Gaila, kad intuicijos nusakomus įvykius galima patikrinti tik po fakto. Tačiau intuiciją galima treniruoti ir tam yra daug pratimų.

Taip pat svarbu paminėti, kad Žynė yra susijusi su burtais. Galbūt reikia patikrinti užkerėjimo galimybę, ypač jei šalia Žynės kortos randasi Mėnulio korta. Šių kortų kombinacija gali reikšti ir psichines ligas.


Psichologinė būklė

Žynė atstovauja dviem emocinėms būsenoms:

 1. Šaltumas, abejingumas. Ji gali palaikyti santykius kuriuos kažkas su ja užmezga, bet pati jų nekuria. Kraštutinis santykių variantas – panieka, dėmesio neskyrimas.
 2. Abejingumas, grįžtamojo ryšio stoka, tiesiog nerūpi santykiai. Santykiuose ji rodo tiek jausmų, kiek medinis rąstas.

Žynė gali būti susitelkusi į vidų (mintys, meditacija ir kt.), bet gali būti ir bejausmė, lyg medžio gabalas.


Santykiai

Žynė nesuinteresuota santykiais. Ji gali palaikyti santykius su reiškiančiu jai dėmesį žmogumi, bet ji pati nesiims iniciatyvos juos kurti. Vidiniai pergyvenimai jai yra daug svarbesni nei tikri santykiai. Ji panaši į Snieguolę – šalta ir negyva, kaip ir Snieguolei, Žynei, įsimylėjimas reiškia mirtį.

Kartais Taro korta Vyriausioji Žynė reiškia asmenį, kuris per daug dėmesio skiria savo „turtingam vidiniam pasauliui“. Toks žmogus vengia santykių, laikydamas visus kitus nevertais žiauriais žmonėmis, kurie purvinais batais sutryps jo vidinę karalystę. Dėl Išaukštintos tokių žmonių savivertės, su jais neįmanoma užmegzti malonių santykių. O demonstratyvus materialios pusės nepaisymas iš pradžių sukelia gailestį, o vėliau stiprų susierzinimą.

Atvira – uždara korta.

Žynės korta yra labai uždara korta, jai visiškai neįdomūs santykiai.

Santykių intensyvumas.

Kadangi Vyriausiajai Žynei santykiai nėra vertybė, ji intensyvius santykius laiko bereikalingu stresu sau. Stengiasi sumažinti santykių intensyvumą, arba, juos apskritai nutraukti.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Žynės korta santykiuose gali pasireikšti skirtingais scenarijais, tačiau skirtumas matomas tik priežastyse. Išoriškai šie scenarijai pasireiškia vienodai.

 1. „Turtingas vidinis pasaulis“ – ši citata nėra atsitiktinė. „Turtų“ kaina ir vertė yra santykinė. Žynė įsitikinusi savo vidinio pasaulio pranašumu ir nenori turėti nieko bendro su plebėjais, su būtybėmis galinčiomis savo grubiais materialiniais batais sunaikinti trapų fantazijos pasaulį.
 2. Baimė. Žynė gali nurodyti situaciją, kai santykiai sukėlė nemažai skausmo, o žmogus sąmoningai ar nesąmoningai pradeda vengti santykių kaip galimo būsimo skausmo šaltinio.
 3. Abejingumas. Asmuo neužmezga santykių, nepalaiko pokalbio, nedalyvauja bendroje veikloje, kadangi visam tam jis abejingas, jam tai nesukelia nei teigiamos, nei neigiamos reakcijos. Stebėtojo pozicija.

Žynė pasyvi. Ji netrukdo būti mylima ar jos nekęsti. Neturėdama ryškių bruožų, ar ugningos aistros, nei šventų vilčių, ji slepiasi šešėlyje, stengdamasi būti kuo labiau nematoma.

Romantiniuose, meilės santykiuose – nakties moteris, mergaitė. Naktiniai santykiai, bet ne seksualūs. Nėra emocinių santykių, atsitraukimas, tuštuma. Šalta, mergaitė, vienuolė, prostitutė. Emociškai šalta moteris. Nepaliesta širdis. Jos netraukia seksas. Mergaitė pagal amžių, ar psichologiškai elgiasi kaip mergaitė. Galbūt vyriškį traukia prie mergaičių.


Sveikata

Žynės korta gali nurodyti į psichines problemas – nemigą, šizofreniją ir psichosomatines ligas. Taip pat korta siejama su mėnesio ciklo pažeidimu ir kitomis moterų problemomis, net ir nevaisingumo nebuvimą. Gali būti šlapimo sistemos problemų. Bendrauti energijos trūkumas – emocionali koma.
Kaip gydymo būdas – įvairios psichologinės ir psichoterapinės pagalbos rūšys. Gali nurodyti į gydymą magija.


Verslas

Vyriausiosios Žynės korta nesusijusi su pelno uždirbimu. Ji dažniausiai nesijaudina dėl finansinių problemų. Jos pasaulyje finansiniai klausimai sprendžiasi patys, jai nedalyvaujant. Globojama Aukštųjų jėgų, ji gauna tiek, kad galėtų įvykdyti savo misiją. Bet jei ji tampa godi, tada praranda savo magiškus sugebėjimus.

Žynė rodo, kad norėdami pasipelnyti, turėtumėte pasitikėti savo intuicija, išmokti ne samprotauti, o jausti. Ir tai yra daug sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Stabilumas, valdomumas.

Padėtis labai stabili. Tačiau negalima sakyti, kad Žynė kontroliuoja situaciją, ir ne todėl, kad negali ar nemoka, ji paprasčiausiai nemano, kad tai reikalinga. Jos užduotis yra suprasti, kas tiksliai vyksta, tačiau nėra užduoties pakeisti tai, kas vyksta. Žynę tenkina tokia situacija kokia yra.
Tai korta turinti aukštą kontrolės lygį, tačiau iš išorės neveikli, o jei veiksmai atliekami, tai kitų prašymu, ne todėl, kad jai pačiai reikia. Viskas vyksta taip, kaip yra. Nėra dominavimo, nėra stūmimo veikti.

Pajamų didinimo būdai.

Nėra akivaizdžių pajamų šaltinių. Magija? Okultizmo praktikos? Bendrai, taip, tai ir paslauga teikiama už pinigus, ir kaip tiesioginė magiška intervencija, pavyzdžiui, norint suaktyvinti pinigų srautus. Bet ką ir kaip daryti šioje srityje nėra akivaizdaus nurodymo, bet yra rezultatas. Išsamesnės rekomendacijos susijusios su darbu – darbas susijęs su vaizdo stebėjimo sistemomis, įrangos (vaizdo registratorių, judesio jutiklių, paslėptų kamerų) pardavimas, taip pat sekimo veikla ne tik teisinėje srityje, bet ir kaip šnipinėjimas.

Turint išplėtotą intuiciją, prasminga remiantis ja priimti sprendimus, tačiau šis kelias yra per daug dviprasmiškas. Žynės korta nurodo tokią galimybę, bet ar intuicijos kalbą suprantame teisingai?

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Pinigai ir jų kiekis Žynei nėra aktualus. Pinigai prireikus ateina patys, situacija keistų aplinkybių dėka išsisprendžia pati. Paskui vėl ramybė, iki tol, kol atsiras finansinės injekcijos poreikis. Šia prasme neįmanoma numatyti, ar būklė pagerės, ar pablogės. Žynei nėra didelio skirtumo, iš kokių indų bus patiekti patiekalai – auksinių ar molinių. Materialūs klausimai jos nejaudina. Todėl Žynės korta pataria galvoti apie ką nors kita, ieškoti kito susidomėjimo objekto – bent jau šią akimirką laimė yra ne piniguose. Vėliau galbūt bus kita situacija ir iškris kita korta.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Ir vėl grįžtame prie intuicijos. Vis dėlto šeštojo pojūčio niekas neatšaukė, ir kažkam tai puikus pagalbininkas. Įsigyti akcijų šiandien už mažesnę kainą, kurios rytoj šoktels į viršų, arba, priešingai, nusiimti lėšas iš sąskaitos dienai prieš banko bankrotą.

Magijos ritualai taip pat yra veiksmingas būdas paveikti įvykių eigą. Tarkime gynyba pasinaudojant ezoterikos ritualais nuo engiančio viršininko gali pagerinti darbo atmosferą ir netiesiogiai paveikti uždarbį.

Tačiau verta suprasti ribą tarp ezoterikos ritualų ir verslo. Vargu ar pasinėrus į ezoterikos pasaulį ir visiškai atitrūkus nuo realybės, be verslo plano, galima padidinti pajamas. Nebent šis verslas susijęs su piniginių rupūžių veisimu ar medžių ant kurių auga auksinės monetos auginimu.


Laikas

Greitis: 3/12.

Kaip? – Labai lėtai.

Kada? – Negreitai, naktį.

Tai tarsi augalai po sniegu. Nematomas, astralinis, ramus.


Raktinės reikšmės

 • Santykių neaktualumas
 • Stebėjimas, sekimas
 • Pasyvus elgesys
 • Nesąmoningumas

Raktiniai žodžiai

 • Intuicija
 • Paslaptis
 • Naktis
 • Pasąmonė
 • Tylėjimas
 • Nešališkumas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Vyriausios Žynės kortą

 • Kas verčia jus jaustis neemocingu?
 • Kiek daug pasitikite savo intuicija?
 • Ar mokate saugoti paslaptis?
 • Ar jus traukia kitų paslaptys?

Dienos korta – patarimas

Stebėkite, bet susilaikykite nuo veiksmų.


Korta kaip įspėjimas

Jūs esate pernelyg pasyvus ir neiniciatyvus.


Parašykite komentarą