3. Imperatorė

Pagrindinės Imperatorė kortos reikšmės

 1. Išnešiojimas (9 mėnesiai, nėštumas, pilvas).
 2. Mama (valdinga moteris, užsitęsęs ryšys su motina).
 3. Pelnas (turtas, pakankamumas, prieauglis, paslėpti turtai), gamyba.
 4. Palanki stabili situacija.

Plačiau

Imperatorės kortoje daugiausia dėmesio skiriama simboliams, kurie susiję su gamtos, kaip gyvybę teikiančios jėgos, klestėjimo, gerovės idėja. Taip pat kortoje yra simbolių susijusių su Venera. Veneros simbolis ant skydo, ant pagalvės, perlų vėrinys. Teoriškai Imperatorienė turėtų būti nėščia. Tačiau to negalima pasakyti iš Taro kortoje pavaizduotos moters figūros, nes šiuo laikotarpiu moterys rengėsi patogiai, patraukliai ir skoningai, o laisvi drabužiai slėpė moters figūros padidėjusias kūno dalis. Apie Imperatorienės nėštumą galima nuspėti iš išlenktos jos sėdynės atlošo.

Aprašant Imperatorienę, verta paminėti jos diademą, papuoštą dvylika žvaigždžių, o iš skaičiaus dvylika išplaukia daug ezoterinių dalykų.

Imperatorienė yra palanki Taro korta, ypač šiose sferose: pelno gavimas, finansinės padėties gerinimas, stabilios pajamos, stabilus darbas.
Šiuolaikinės Imperatorienės kortos prasmės per daug nesiskiria nuo Raiderio Vaito Taro knygoje aprašytų reikšmių. Ji prarado savo valdžios galią ir migruoja nuo Imperatorės link šeimininkės. Taip pat ji siejama su nėštumu ir vaisingumu (tiek fiziniu lygmeniu, tiek metaforiškai), niekur nedingo ryšys su gamta, gyvybingumu, moterų išmintimi ir namų tvarkymu.

Imperatorienės, kaip ir Vyriausios Žynės korta, nurodo būtinybę laikytis pasyvios pozicijos ir nedalyvauti išoriniuose procesuose, daugiausia dėmesio skiriant tik vidaus reikalams. Kalbant apie santykius – tolygūs, ramūs ir stabilūs, kurie nereiškia didelės aistros ar apsvaigimo nuo meilės. Paprastai Imperatorienės korta kalba apie gerą sveikatą, tačiau gali nurodyti probleminę sritį – pilvą.


Psichologinė būklė

Imperatorienė demonstruoja ramybę, pasitikėjimą savimi, ji įprastus veiksmus atlieka be emocijų, pykčio ir susierzinimo – lupa bulves, plauna indus, valo namus, „nes tai būtina“.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Po to, kai Imperatorė sukuria savo bendravimo ratą, ji virsta uždara korta.

Santykių intensyvumas.

Imperatorienė teikia pirmenybę tolygiems, ramiems, stabiliems santykiams, be stiprių teigiamų ar neigiamų išgyvenimų.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Imperatorės kortos reikšmėse pirmiausia kreipiamas dėmesys į šeimos santykius. „Šeima kaip ekonominis visuomenės vienetas“. Jai būdinga meilė iš išskaičiavimo, ir ji nemato tame nieko blogo. Bet jos išskaičiavimas neviršija visuomenės socialinių normų, priešingai nei meilė iš išskaičiavimo Vežimo kortoje.

Rimti, pragmatiški santykiai.

Keistu būdu, gerai veikiančioje Imperatorės ekonomikoje Imperatorius nereikalingas, netgi kenksmingas. Nes Imperatorienė yra tvarka, o Imperatorius – chaosas.

Meilės reikaluose Imperatorienės reikšmė sutelkta ne į jausmingąją ir erotinę santykių pusę, bet į patikimumą, materialų saugumą ir stabilumą.
Imperatorienės santykiuose, neigiamas aspektas – per didelė apsauga.

Viena vertus, tai sėkmingi santykiai, kita vertus, jie nėra susiję su šiltais, maloniais išgyvenimais.

Imperatorienės santykiai neleidžia naujovių ir revoliucijos. Staigūs pokyčiai linkę sunaikinti tokius santykius ir nutraukti ryšius. Ypač jei pokyčiai susiję materialiu santykių pagrindu (nuosavybės formos, išteklių paskirstymas, technologinių procesų pokyčiai).

Trečiajam Taro arkanui būdingas „Motinos“ scenarijus. Šeimininkė visiškai tinka šiam archetipui. Tai griežta ir valdinga motina, kurios užduotis yra pamaitinti, užauginti ir išvaryti iš šeimos lizdo.


Sveikata

Anatomiškai Imperatorienės Taro korta reiškia pilvą, apatinę pilvo dalį, o moterims – organus, susijusius su nėštumu, pirmiausia gimdą. Imperatorė yra tradicinių gydymo metodų šalininkė. Ir vienas pagrindinių dalykų, jos nuomone, yra sustiprinta mityba. Apskritai ši korta rodo gerą sveikatą, sugebėjimą pastoti ir puikų kūno funkcionavimą.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Valdoma, stabili situacija. Lėta, ori, neskubanti Taro korta. Tai reiškia ramų, tačiau neišvengiamą judėjimą pirmyn.

Pajamų didinimo būdai.

Iškritusi Imperatorienės korta reiškia, kad viskas, kas auga ir duoda vaisių, gali duoti ir pajamų. Kaip ypatingas atvejis – paslaugų sritis būsimoms ir pradedančioms motinoms: drabužiai, vežimėliai, žaislai, viskas yra labai brangu ir su minimaliu naudojimo laikotarpiu.
Plačiąja prasme tai yra mūsų pačių gaminių gamyba, pardavimas. Užauginome, apdorojome, pardavėme. Uždaras gamybos ciklas. Autarchijos siekimas.
Pajamas galima padidinti taupant, perdirbant: pjaunant kiaulę, naudojama viskas, išskyrus kiaulės cypimą. Valgyklos, maisto pardavimo vietos – viskas iš santaupų.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Puiki, subalansuota finansinė padėtis. Nuolatinės, stabilios pajamos su nedideliu augimu. Sočiai, bet be prabangos. Paprastų, kasdienių produktų netrūksta, nepaisant to, kad pajamas dalijasi visi, ne tik gamintojai. Maisto prekių krepšelis skaičiuojamas vaikui, pensininkams ir šuniui su kate. Kam reikia – tam ir užtenka.
Korta yra labai konservatyvi, nėra jokių naujovių ar netikėtų sprendimų. Šeimininkė net ir skurdžiai laikysis savo įpročių: taupys ir naudos viską, kas yra po ranka, vengiant rizikingų eksperimentų. Dažniausiai prognozė palanki – viskas apskaičiuota, viskas kontroliuojama, viskas auga. Kaip atostogos pas močiutę kaime.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Apskritai, trečiasis Taro arkanas reiškia, kad viskas įvyks laiku ir reikiamu kiekiu. Nesikiškite į augimo procesą, neskubėkite. Nors per didelis konservatyvumas ir Imperatorės polinkis nuvertinti pokyčių svarbą gali sulėtinti augimo procesą. Išorinės aplinkybės keičiasi, rinkos ar oro sąlygos taip pat nėra pastovios, tačiau Šeimininkė mažai dėmesio skiria tam, kas nepatenka į jos kompetencijos sritį, į tai, ko ji nelaiko svarbiu sau. Yra receptų, kuriuos išbandė laikas, ir ji jais vadovaujasi, kartais savo nenaudai.


Laikas

Greitis: 4/12.

Kaip? – Palaipsniui, neskubant.

Kada? – Po 9 mėnesių.

Kai gamta po žiemos atgijo ir pradėjo augti. Gali būti kaip metafora trys ketvirčiai kažko. Judėjimas tarsi jūros bangos – galingai, didingai, ramiai. Tik ne visuomet aišku nuo ko reikia atskaičiuoti tuos 9 mėnesius, nuo būrimo momento ar nuo įvykio (iškritus šiai kortai klausimui kada – klausti atskiru būrimu). Ir nepamirštame, kad nėštumas visuomet baigiasi gimdymu.


Raktinės reikšmės

 • Paslėptas turtas
 • Natūralus gyvybingumas, gyvybingumo jėga
 • Motina gamta, gyvenimas ir mirtis
 • Žemės planeta kaip gyva būtybė

Raktiniai žodžiai

 • Vaisingumas
 • Nėštumas
 • Išnešiojimas
 • Rezultatas
 • Stabilumas
 • Moteris

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Imperatorės kortą

 • Kokią įtaką daro gyvenime tavo santykiai su mama?
 • Kokius planus nešioji savyje?
 • Kokį palikimą paliksi?
 • Kokias sėklas pasėjai ir kokius vaisius tikiesi gauti?

Dienos korta – patarimas

Šiandien reikėtų daryti kasdieniškus darbus, o ne užsiimti kūryba.


Korta kaip įspėjimas

Tavo reikalai einasi geriau nei numanai.


Parašykite komentarą