4. Imperatorius

Pagrindinės Imperatorius kortos reikšmės

 1. Galybė (jėga, galia).
 2. Atsakingumas.
 3. Tėvas (autoritetas).
 4. Valdžios institucija (patriarchas, vadovas, aukštas globėjas, formalus ar neformalus lyderis).

Plačiau

Kai kurių kortų pavadinimai atitinka kortos apibūdinimą, korta Imperatorius, viena šių kortų. Ketvirtame Arkane idealiai derinamas protas, jėga, atsakomybė, drąsa. Imperatorius nebijo priimti sprendimų, nebijo priimtų sprendimų pasekmių. Nėra linkęs į mistiką, jis remiasi protu. Puikiai pažįsta žmones, moka juos valdyti. Tuo pačiu tikrasis Imperatorius yra švelnus ir gailestingas. Idealaus valdovo įvaizdis, tvirta ranka valdantis savo imperiją.

Imperatoriaus Taro korta yra labai galinga korta, kalbanti apie žmogaus ar išorinių jėgų teigiamą įtaką klausiančiajam. Jei kalbame apie patarimą, Imperatoriaus korta gali kalbėti apie būtinybę elgtis taip kaip elgtųsi Imperatorius: pasitikėti savo galimybėmis, išlaikyti savigarbą ir nieko nebijoti. Taip pat, korta gali reikšti, kad jūsų klausimą gali išspręsti aukščiausias pareigas užimantis asmuo (pvz.: jei mokotės akademijoje – dekanas, jei dirbate darbe – direktorius, mieste – meras, minioje, organizacijoje – neformalus lyderis pasižymintis išskirtinėmis asmeninėmis tvirtomis savybėmis ir t.t.). Įprastai ši korta suvokiama kaip galinga geranoriška jėga, teigiamai veikianti dėlionę.

Imperatorienė įsitraukusi į vidinius, o Imperatorius orientuotas į išorinius procesus. Reikėtų paminėti, kad jam svarbus ne tik proceso turinys, bet ir forma (pvz.: su kokia uniforma kovoti, tai gali būti sprendžiama net valstybiniu mastu). Todėl bendraujant su tokiais Imperatoriais ypač svarbu kaip gražiai sugebėsite pateikti save ar savo pranešimą. Natūralu, kad tokie Imperatoriai, paveikti formos ir nepaisydami turinio, dažnai praranda situacijos kontrolę, priartindami prie savęs tik tuos, kurie sako jiems patinkančius dalykus, supakuotus tinkamoje pakuotėje. Tačiau yra nemažai Imperatorių, kurie nedaro iš formos fetišo, pirmenybę teikia turiniui. Su tokiais Imperatoriais lengva ir malonu dirbti, nes jis atlikėjus vertina ne iš jų kalbų, o atliktų darbų. Tačiau net ir bendraujant su tokiu idealiu Imperatoriumi, nereikėtų pamiršti gražiai sukomponuoto pranešimo ir gerai sukurtos vaizdinės medžiagos – jis į tai reaguoja itin teigiamai.

„Valstybė – tai Aš!“. Imperatorius neskiria savo nuo sociumo interesų. Imperatorius – tai valdžia. Tačiau būtų neteisinga pasakyti, kad imperatorius veržiasi į valdžią, greičiau susidaro įvaizdis, kad liaudis pati nori, kad ją valdytų „Ateik ir valdyk mus“. Jei Imperatorius nesijaučia valdantis situaciją (laikinas valdovas) ar kai neskiria savo interesų nuo valstybės, jo valdymas gali tapti išreikštas dviem žodžiais „Nekontroliuojama valdžia!“.

Tačiau valdžia tai tik antra reikšmė pagal svarbą Imperatoriaus apibūdinime, „Jėga“ – štai kas ypač svarbu Imperatoriaus kortoje. Imperatoriumi galima tapti dviem būdais: paveldėti ar užkariauti. Pastarasis labiau tinkamas Taro kortos Imperatorius apibūdinimui. Dažnai naudodamas jėgą Imperatorius įpranta nesiskaityti su kitų nuomone, jis susidaro nuomonę, kad kompromisai nenaudingi, nereikalingi. Būdamas stiprus kartais jis pervertina savo jėgą ir tai gali būti jo klaida. Tačiau neįvertinti jo galios gali būti pavojinga, todėl jei ši korta tavo pusėje – tavo sėkmė beveik nulemta.

Dar viena svarbi šios kortos sąvoka yra „autoritetas“. Imperatorius – pasiekęs nematytų aukštumų, aukščiausios klasės meistras, specialistas.

Imperatorės korta mamos archetipas, o Imperatoriaus korta – tėvo. Griežtas, teisingas, mylintis ir tuo pačiu negailestingas tėvo archetipas. Patriarchas. Turėti tokį tėvą visai nėra taip smagu ir malonu, kaip gali atrodyti. Pakanka prisiminti Abraomo istoriją (Dievas, norėdamas išbandyti Abraomo tikėjimą, liepia jam paaukoti sūnų Izaoką). Kita vertus, Imperatorius, bent jau teoriškai, turėtų galvoti apie imperiją, o ne vieną žmogų. Ir turi būti pasirengęs paaukoti vieną daugelio išganymui.


Psichologinė būklė

Didžiulė saugumo riba. Stabilumas kaip piramidė, viena iš stabiliausių struktūrų. Pasitikėjimas savimi, didžiulis jėgų rezervas ir sugebėjimas valdyti bei panaudoti šias jėgas.

Du vienu metu egzistuojantys aspektai. Viena vertus, gera prigimtis ir nuolaidumas. Ir tiesiogine šio žodžio prasme – griežtumas, žiaurumas.

Imperatoriaus psichologinis stabilumas yra panašus į piramidės stabilumą (įsivaizduokite kaip ją nuverčiate ir pajusite Imparatoriaus psichologinę būseną). Pasitikėjimas savimi, didžiulis jėgų rezervas ir sugebėjimas filigraniškai tiksliai valdyti šias jėgas.


Santykiai

Taro korta Imperatorius santykiuose – lyderis. Užmezgant santykius su juo, reikėtų į tai atsižvelgti. Idealus santykių su juo variantas yra besąlygiškas jo lyderystės pripažinimas. Jis gali eiti į priverstinį aljansą su lygiaverčiu ir netoleruos bandymų jį pajungti.

Įprastai korta suvokiama kaip kažkas šviesaus, malonaus, pozityvaus, kaip savotiškas gynėjas ir globėjas. Tačiau yra ir tamsioji Imperatoriaus pusė. Jis įpratęs pasikliauti savo jėgomis ir labai sunkiai ištveria pasipriešinimą ir nepaklusnumą.

Atvira – uždara korta.

Imperatorius nieko neįsileidžia į savo vidų (gali būti išimtys – ypač retai pasitaiko), tačiau aplinkinius visuomet įtraukia į savo reikalus.

Santykių intensyvumas.

Beveik niekada nėra suprantama kas vyksta Imperatoriaus viduje, iki tada kai jis pradeda pykti. Įprastai Imperatoriai išoriškai atrodo nejudrūs. Jie sėdi savo didelio ar mažo pasaulio centre, užtikrindami jo stabilumą. Tačiau, kuo arčiau Imperatoriaus esama, tuo didesnis patiriamų būsenų ir procesų intensyvumas.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Jei Imperatorienė yra motina, tai Imperatorius – tėvas. Pirmiausia jis yra dominuojanti asmenybė, lyderis, patriarchas. Yra tik trys santykių su šia korta scenarijai. Arba jūs jam paklūstate, arba su juo kovojate dėl valdžios, arba esate pats Imperatorius, ir kartais, mandagumo sumetimais vienas kitą aplankote. Meilės santykiuose Imperatorius yra šeimininkas.

Kuriant santykius su Imperatoriumi, reikėtų prisiminti tai – jei sutiksite jam patikėti savo gyvenimo tvarkymą, tada su juo bus labai lengva bendrauti. Jei ne, anksčiau ar vėliau jis atsikratys jūsų, matydamas jus kaip potencialų konkurentą.

Romantiniuose santykiuose svarbi tarpusavio pagarba. Tai rimtas, patikimas vyresnis partneris. Svarbiausia santykiuose žodis „vyresnis“, jis valdo situaciją. Patikimas partneris, tačiau tik tol kol jis užima dominuojančią poziciją. Imperatorius leidžia jį mylėti, tačiau jei jis įsimyli – tai jau katastrofa. Jis tampa neadekvatus, jam atsijungia protas, užvers jus dovanomis, taps pavydus.

Verslas Imperatoriui yra svarbesnis nei santykiai (taurės). Taurių mosties komponento padidėjimas santykiuose daro destruktyvų poveikį Imperatoriui, taip pat ir jo valdomai imperijai.


Sveikata

Tai vyras pačiame jėgų žydėjime. Puiki sveikata. Jėga, galia. Tačiau jis pervertina savo galimybes ir neįvertina sunkumų su kuriais tenka susidurti. Imperatorius, kaip tikras vyras, serga pagal principą „Vaistai silpniesiems, liga turi praeiti savaime“. Gali sureikšminti – kūno temperatūrai pakilus iki 37,2 laipsnių jis staiga supranta, kad gyvens tik penkias minutes, ir pradeda rašyti testamentą.


Verslas

Tai aukščiausios klasės meistras, vadovas ir aukščiausio lygio organizatorius. Jam nėra neišsprendžiamų užduočių. Pinigai jam yra ne tikslas, o priemonė tikslui pasiekti. Jis nebijo priimti sprendimų, įskaitant ir nepopuliarius, ir puikiai veikia tiek taikos, tiek krizės metu. Nėra tokio verslo, kuriame jam negalėtų pasisekti. Nėra tikslo, kurio jis negalėtų pasiekti.

Stabilumas, valdomumas.

Kontrolė ir valdymas – labai kontroliuojami. Imperatoriaus taro kortos vertė situacijai – stabilumas.

Tai globalus mąstymas. Strategija. Jei Imperatorienė orientuota į dalį, o Magas gali įvykdyti tik vieną iš aštuonių sąlygų, Imperatorius gali matyti visą vaizdą. Apskaičiuoti ilgalaikius padarinius 8–10 žingsnių į priekį.

Ketvirtojo Arkano jėga yra tokia galinga, kad šią jėgą galite panaudoti būdami jo lauke (įtakos, aplinkos), veikiami jo. Jis išskiria pasitikėjimą ir jus saugo.

Pajamų didinimo būdai.

Galvok ir elkis kaip Imperatorius. Visų pirma tai reiškia užimti dominuojančią padėtį grupėje. Neklausykite kitų ir neatsigręžkite į kitus. Priimdami sprendimą susitelkite į strateginius tikslus, negaiškite savo laiko smulkmenoms.

Jei pats nepasiekiate supermeistro, aukščiausios klasės eksperto lygio – samdykite. Tegul jis perima valdžią į savo rankas, perkonfigūruoja visą darbo sistemą. Netrukdykite jam, net jei jis, atrodo, jus slopina.

Bet koks pasipriešinimas jo galiai šimteriopai padidina opozicijos jėgą. Taigi ar ne geriau būtų įsijungti į šią neišvengiamą didžiulę bangą ir ją panaudoti tikslo labui?

Prekybos vėjai ir musonai; kai žinai, iš kur pučia vėjas, sutaupai daug laiko ir energijos.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Puiki, stabili būklė. Ši korta yra ne apie pinigus (pvz.: monetas kišenėje), bet apie kapitalą, įprastai negrynais pinigais. Tai yra ir jo paties lėšos, ir tos, kurios priklauso visiems, kuriuos jis valdo. Reikiamos lėšos visuomet atsiranda pagal pareikalavimą. Neišmatuojamas milijonas. Šioje kortoje gausu tiek materialių, natūralių, moralinių, mentalinių išteklių. Imperatorius nebijo problemų sugeba jas spręsti. Jis neturi jokių apribojimų dėl baimės, nesėkmių, praradimo.

Sunku įsivaizduoti, kas gali pakeisti šią puikią, stabilią būseną.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Tačiau įprastai Imperatorius laiko save stipresniu už sistemą arba bent jau su ja elgiasi kaip su sau lygia. Vieną ar du kartus situacija lenkiasi Imperatoriaus spaudimui, tačiau ji taip pat gali grįžti su milžiniška jėga. Jis sąmoningai ignoruoja rašytus ir nerašytus įstatymus, įsitikinęs tik savo teisumu. Būdamas nelankstus, jis veržiasi link tikslo nepaisydamas nieko, painioja asmeninį su visuomeniniu. Naudinga man, vadinasi – naudinga visiems.

Tos pačios savybės gali būti ir naudingos (pvz.: maksimalus susikaupimas, priimant pasaulinius sprendimus – principų laikymasis, tačiau per didelis spaudimas gali iššaukti rimtą pasipriešinimą.

Jei kalbėsime apie šią kortą kaip apie įtakingų, ne visada materialių jėgų pagalbą, tai yra geras ženklas – yra kažkas, kas stipresnis už tave, padeda, palaiko, globoja. Nurodo palankų klausimo sprendimą.


Laikas

Greitis: 5/12.

Kaip? – Laiku, neskubant be šurmulio.

Kada? – Dabar.

Labai plačiai, gali apimti ir vakar, ir dabar. Viskas laiku. Imperatoriaus atėjimu ir prasideda įvykių pradžią.


Raktinės reikšmės

 • Proto persvara prieš aistras
 • Sėkmė pasauliniuose reikaluose
 • Imti valdymą į savo rankas
 • „Aš esu atsakingas už viską“

Raktiniai žodžiai

 • Jėga, galia
 • Valdžia
 • Autoritetas
 • Tėvas
 • Vyras
 • Mecenatas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Imperatoriaus kortą

 • Kokioje situacijoje aš galiu būti lyderiu?
 • Ar savo aplinkoje noriu būti Imperatoriumi?
 • Kokio vadovavimo stiliaus aš pageidauju?
 • Kokioje srityje aš esu ekspertas?

Dienos korta – patarimas

Būkite tvirtas, ryžtingas ir nuoseklus.


Korta kaip įspėjimas

Gali susidurti su galia didesne nei tavo.


Parašykite komentarą