Taro kortų reikšmės

4. Monetų keturakė

Pagrindinės Monetų keturakė kortos reikšmės

  1. Sąmoningumas.
  2. Stabilumas.
  3. Aklavietė.
  4. Apibrėžti tikslą ir atkakliai jo siekti.

Plačiau

Savo prasme Taro korta Monetų keturakė yra artima Monetų karaliui, o per jį – Didžiajam Arkanui Imperatorius. Tiesą sakant, Monetų keturakė ir Monetų karalius yra tarsi sinonimai. Galima daryti prielaidą, kad kortoje pavaizduotas personažas yra už jo esančio miesto valdovas. Jis turi pakankamai išteklių, tačiau juos išleidžia ne tik savo užgaidoms, bet ir miesto gyvybei palaikyti. Racionalus, protingas išteklių naudojimas. Atostogos rengiamos iš būtinybės, o ne pagal užgaidą. Grūdų pirkimas svarbiau už naujus karaliaus drabužius. Tačiau tokiam bejausmiam valdymo stiliui pritaria ne visi pavaldiniai. Blizgučių ir fejerverkų mėgėjai nepatenkinti nedideliu į vėją išmetamų resursų kiekiu.

Kortoje kalbama apie racionalaus planavimo, griežto proceso eigos kontrolės ir tikslingo lėšų panaudojimo poreikį. Korta apibūdina stabilią finansinę situaciją, šiuo metu klestinčią.

Buriant ši korta dažniausiai reiškia, kad turime reikalą su stipriu, savimi pasitikinčiu žmogumi, arba klientas juo tik ruošiasi tapti.
Žino ko nori, žino kaip to pasiekti, žino kam jam to reikia ir ką su tuo darys. Todėl būrimas vyksta pagal tą patį scenarijų:

– Priėmiau sprendimą, pasakyk, ar viską numačiau.
Tarologas: Taip viską.
– Ačiū.
Tarologas: Ne, jūs neatsižvelgėte į tai.
– Labai ačiū, aš pamastysiu apie tai.


Psichologinė būklė

Ramus, adekvatus žmogus, žinantis ką daro, kodėl ir už ką. Situacija jis kontroliuoja. Jam procese nėra nieko slapto, nesuprantamo ir nepaaiškinamo. Pasitikintis savo amato meistras.

Santūrus, šiek tiek pavargęs žmogus yra apdovanotas valdžia prieš kitus ir oriai neša jos naštą.

Viena iš problemų – noras viską kontroliuoti. Kyla pavojus kapstytis smulkmenose, prarasti gebėjimą įžvelgti perspektyvas, užgniaužti žemiau esančių iniciatyvą perdėta globa.


Santykiai

Monetų keturakės Taro kortos reikšmė byloja apie situaciją, kai aistringas savo darbui žmogus per daug nesidomi santykiais ir meile. Jis santykius suvokia labiau kaip naštą ir erzinančią kliūtį. Jo nuomone, emociniai veiksniai neigiamai veikia priimamų sprendimų racionalumą.

Antroji šios kortos pusė – santykių su vadovaujančią poziciją užimančiu žmogumi problema. Viena vertus, jis yra įpratęs prie meilikavimo ir paklusnumo, nepriima kritikos. Kita vertus, jis įtaria aplinkinius, kad juos domina santykiai ne tiek su juo, kiek su jo „karūna“. Ir nepasitikėjimas šioje kortoje pasireiškia daug dažniau nei liaupsių troškimas.

Atvira – uždara korta.

Labai uždara Taro korta. Personažas nori išlaikyti kuo didesnį atstumą tarp savęs ir kitų. Kuo šis atstumas mažesnis, tuo didesnė socialinio ir asmeninio konflikto tikimybė.

Monetų keturakėje pastebimas paradoksas: dėl daugumos interesų individo interesai ignoruojami, o daugumos interesus lemia vienas vadovas.

Santykių intensyvumas.

Personažui labiau patiktų neigiamo intensyvumo santykiai. Jam visiškai neįdomūs patys santykiai. Daug labiau jam rūpi tikslingumas ir efektyvumas. Simpatija, atsidavimas, ištikimybė nieko nereiškia.

Tikslingumas pakeltas iki absoliuto. Tikslingumas, kuris praktiškai susilieja su žiaurumu ir nežmoniškumu.

Idealus kortos personažas yra apdovanotas milžiniška išmintimi, o jo turima galia suvokiama kaip sunkus kryžius. Deja, realiame gyvenime dažnai susiduriame su tironija ir netinkamu valdovų elgesiu.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Pagrindinis scenarijus – patriarchas ir jo šeima. Šeimos nariai, klanas, įmonių darbuotojai, valstybės piliečiai dažnai linkę pervertinti patriarchą, priskirti jam nenuodėmingumą, paversti jį dievybe. Retas žmogus sugeba išlaikyti adekvatų pasaulio suvokimą su tokiu požiūriu į save ir nepatikėti savo „dieviškumu“.

Kita vertus, tai gali būti vienišas, meistras, aukščiausio lygio žinovas, gyvenantis pagal savo įstatymus ir savo taisykles. Su visuomene jis bendrauja tik tada, kai pats mano, kad tai būtina, ir visiškai nesidomi ką jie mano apie jį.


Sveikata

Viena vertus, Taro korta Monetų keturakė rodo gerą sveikatą. O jei kalbėsime apie neigiamus šios kortos aspektus, tai galime kalbėti apie norą viską laikyti viduje. Tai gali būti ir emocijos, ir tiesiogine prasme vidurių užkietėjimas. Korta gali kalbėti apie psichologinius stresus, tokius įprastus, kad žmogus nustoja juos pastebėti. Kartais ši Taro korta rodo judėjimo ir fizinio aktyvumo stoką. Tačiau šiuo metu žmogus nuo to neserga.


Verslas

Monetų keturakės Taro kortoje finansinė padėtis nekelia rūpesčių. Tai situacija, kai pinigai uždirba pinigus. Sunkus darbas formuojant finansinius srautus baigtas, o ploni finansiniai srautai susiliejo į pilną sraunią upę. Dabar problema ne „kur gauti?“, o „kur investuoti?“.

Situacija yra labai stabili. Tai yra jo pliusas ir minusas. Jei staiga prasidės staigūs pokyčiai, bus labai sunku pereiti iš taikos būsenos į karo padėtį.

Stabilumas, valdomumas.

Monetų (Pentaklių) keturakė yra stabili, kontroliuojama, valdoma korta, darbo ir pinigų prasme. Verslas yra tarsi uždaras ciklas, viskas derinama ir veikia savaime. Finansinis srautas organizuojamas taip, kad pajamas būtų galima gauti bet kurioje visatos vietoje, pvz.: gyventi Bahamų salose ir finansus tvarkyti telefonu.

Pajamų didinimo būdai.

Aukso kasyklos efektas žaidime. Pajamos pradeda augti pačios. Pinigai traukia pinigus.

Nebereikia skaičiuoti centų ir užsiimti smulkmenomis. Jei perki, tai gamyklas, jei investuoji, tai į korporacijas. Karas maitina karą, verslas maitina verslą. Daug pinigingų upelių teka į jūsų piniginę.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Nuostabi finansinė padėtis. Nepaisant subjektyvaus idealaus gerovės supratimo skirtumo, visi turi bendrą problemą – kur dar išleisti pinigus?

Ilgainiui tendencija į nuolat gerėjančią būklę ir didėjančias pajamas išlieka. Tiesa, su išlyga: stabiliame pasaulyje.

Prastas prisitaikymas prie pokyčių yra visų Monetų (Pentaklių) kortų rykštė.

Tačiau net ir esant neigiamam scenarijui, 2/3 verslo praradimo negali sukelti krizės. Apskritai situacija yra labai stabili, su didele saugumo riba.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Didžiajai daugumai mintis, kur dėti milijoną yra daug malonesnė, nei kur jį gauti. Tačiau yra tokių, kurie nėra visiškai patenkinti tokia verslo padėtimi. Nėra tobulėjimo, nėra paskatos judėti toliau.

Įmonė gyvena ne siekdama pelno, o dėl pačios egzistencijos. Išryškėja išorinio įvaizdžio palaikymo problema: biurams naudojami dvarai, labdaros baliai Londone. Organizacijos viduje – perdėta kontrolė ir daug beprasmių nurodymų.


Laikas

Greitis: 2/12.

Kaip? – Labai lėtai, pastoviai.

Kada? – Tiesiog dabar.


Raktinės idėjos

  • Supančios erdvės ir vykstančių įvykių kontrolė.
  • Protingas, racionalus išteklių panaudojimas.
  • Atsakomybės suvokimas.
  • Viskas vyksta pagal planą.

Raktiniai žodžiai

  • Stabilumas
  • Garantijos
  • Praktiškumas
  • Sąstingis
  • Ribota erdvė
  • Verslo išmanymas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Monetų keturakės kortą

  • Kokią situaciją kontroliuoji? Kodėl esi tuo taip įsitikinęs?
  • Kokius išteklius turi? Kaip juos naudoji?
  • Kurioje srityje esi tikras meistras?
  • Ką reikia padaryti, kad padėtis būtų stabili?

Dienos korta – patarimas

Priimdamas sprendimą, pašalinki emocijas.


Korta kaip įspėjimas

Numatykite force majeure ir netikėtus pokyčius. Ne viskas turi atitikti pagal jūsų sudarytą planą.


Parašykite komentarą