Taro kortų reikšmės

Kardai

  • Santykiai:
  • Sfera: Intelektuali, dvasinė ir veiksmo sfera
  • Stichija: oras
  • Klausimas: sugebi – nesugebi
  • Raktinis žodis: veiksmas
  • Veiklos sritis: jėgos struktūros

Lazdų, Taurių, Monetų rūšys gyvena mieste (Midgard), o Kardai už miesto ribų (Utgard). O už miesto ribų gyvena pabaisos. Ir Kardų rūšis sukurta tam, kad jas žudytų. Kai jau viskas baigta, ateina kitų rūšių atstovai ir stato miestus. Jie klausia – kur pabaisos, jūs viską išsigalvojote? Taip jų jau nėra, juos išžudė Kardai. Daugelis žmonių negali gyventi su žudikais, todėl bando juos vadinti gynėjais ir t.t. Tačiau jie žudikai, taip – mūsų žudikai, bet žudikai. Herojus ir žmogžudys – veiksmas tas pats, skirtumas ženkle, pavadinime. Kad nukauti pabaisą turi būti stipresnis, turėti gebėjimus didesnius nei tie paprastieji (Lazdos, Taurės, Monetos) kurie negali to padaryti. Kardai būdami daug galingesni kelia jiems kažkokią užslėptą baimę.

 

Jei nemaitinsite savos kariuomenės – maitinsite svetimą.

 

Tėvas sūnui davė ginklą apsiginti. Sūnus grįžęs namo sako – žiūrėk tėtį į kokį šveicarišką laikrodį išmainiau ginklą. – o ką darysi kai ateis pas tave priešas? Pasakysi jam kiek dabar valandų?

 

Žemiau išskirsime svarbiausias Kardų rūšies sferas.

 

Individuali rūšis

Individuali – kardas kalamas individualiai, pagal kario plaštaką, ūgį. Kardas lygina patį save su pačiu savimi (šiandien aš buvau geresnis nei vakar). Kardas prisiima atsakomybę. Jei žmogus ruošiasi daryti karjerą – Lazdos, o jei tobulėti profesijoje – Kardai.

 

Judėjimas, veiksmas

Judėjimas, veiksmas. Tai gali būti judėjimas nesuprantant kodėl ir kur, betikslis judėjimas, gali būti intelektualus ar fizinis veiksmas. Kardai negali nejudėti, nenaudojamas kardas surūdija, o karys praranda gebėjimą kautis. Į karą jo neima, o nieko kito jis nemoka daryti. Orientuoti į staigias permainas, puikiai jaučiasi kai viskas keičiasi, chaosas. O tą chaosą patys ir kuria.

 

Grobuonys

Kardai yra grobuonys. Kardų rūšis – pavojinga situacija, pavojingas personažas, persekiojimo instinktas. Kardai gyvena savo specifiniame pasaulyje, veikia žiaurioje realybėje. Kardai labai šaltakraujiški, jie daro tą veiksmą esamoje situacijoje kuris jiems atrodo adekvatus. DZEN – emocionaliai neįtrauktas į įvykį. Aš nenoriu laimėti ir nenoriu pralaimėti, nebijau pralaimėti, negalvoju, kad privalau laimėti, aš tiesiog darau veiksmą – idealiu būdu, harmoningai kovoju.

 

Paradoksalus mąstymas

Lanksčiai prisitaiko prie situacijos. Ši situacija nauja, neištirta, nėra taisyklių, normų. Kova be taisyklių. Nemato uždrausto, mato tik galimybę – aš galiu tai padaryti, ar aš negaliu tai padaryti. Jų mąstymas sukurtas taip, kad siekiant tikslo nepaisoma normų, taisyklių. Kardas tai išėjimas už ribos, paradoksali logika. TRIZ – loginių sistemų, išradybinių uždavinių sprendimo teorija. Ši teorija padeda išmokti paradoksaliai mąstyti sudarinėjant įvairias logines sistemas. Tačiau ši teorija nelabai tinkama socialiniuose projektuose, kadangi atsiranda žmogiškasis faktorius. Kardai pirmi papuola į naują pasaulį. Randa anksčiau nežinomas egzistavimo naujame pasaulyje galimybes. Kuria naujas technologijas, kurios vėliau pereina į civilių gyvenimą. Būna, kad persistengia kurdami mega, stebuklingus pabūklus.

 

Daiktus vadina tikraisiais vardais

Kardai sako tai ką galvoja, ir tai aplinkiniams gali nelabai patikti. Jei Kardas sako, kad jį užmuš, vadinasi taip jis ir padarys. Galimybę veikti ir veikimą Kardai supranta kaip atskirą dalyką:

– Aš galiu užmušti jį.
– Kaip tai?
– Galiu nudurti peiliu, ar užsmaugti plikomis rankomis.

Ir kitos Taro kortų rūšys pagautos siaubo bėga kuo toliau nuo Kardų, kadangi galimybę supranta kaip veiksmą.

– Bet ar tu užmuši jį?
– O kam? Jis gi man ar mano artimiems nieko blogo nepadarė.

Tačiau kai reikės ir bus būtinybė, galimybė pereis į veiksmą.

Pagrindinis Kardų bruožas yra situacijos tikrovės suvokimas. Įmanomo ir neįmanomo supratimas, neįmanomo suvokimas kaip tikroji realybė – padariau, ką galėjau, o kitas tegul padaro geriau.

 

Ritmas

Karo ritmas, tai pirmoji muzika. Mantra, malda – jos veikimas per vibraciją. Pati labiausiai veikianti, stipriausia mantra yra MAT (keiksmažodžiai).

 

Tylėjimas, vidinė tuštuma

Dzen filosofija puikiai atitinka Kardų rūšį. Tylėjimas, vidinė tuštuma, kam daug kalbėti, padarei veiksmą ir viskas. Kardai supaprastina daiktus, pasaulį, idėjas, tarsi žiūrėtų per ginklo taikiklį ir susiduria su problema demonstruoti, išreikšti emocijas.

 

Mintis

Kardams nesvarbu kaip veikti. Bus tai mintis, fizinis veiksmas ar dar kažkaip. Žinoma mintys pas juos specifinės, paradoksalios. Kardai vieninteliai mąstymą laiko veiksmu, mąstymo procesas jiems turi tokią pat vertę kaip ir duobės kasimas. Dažnai darbo rankomis procesas ir darbo su galva procesas jiems yra lygiaverčiai dalykai. Ar galima dirbti su kardu nedirbant galva? Ne! Geriausiu atveju susižalosite.

 

Unikalumas, sakralumas

Nors Lazdos gviešiasi būti arčiausiai Dievo, tačiau arčiausiai Dievo yra Kardai. Unikalus objektas turi didesnę galimybę tapti sakralus. Pvz.: Karaliaus Artūro kardas akmenyje. Daugelis kardų turėjo savo vardą, charakterį, likimą, istoriją ir taip toliau.

 

Efektyvumas

Kardas orientuotas į efektyvų o ne efekto siekiantį veiksmą. Svarbu tikslingumas – rezultatas kuo trumpesniu, greitesniu keliu.

 

Procesas ir rezultatas

Dalis Kardų rūšies atstovų orientuoti į procesą, o dalis į rezultatą.

 

Jėga

Tai nebūtinai galingumas, stiprumas. Tai, tai ką tu moki daryti? Ar tu esi naudingas? Kardai vertina žmones pagal principą: „Ką tu gali padaryti?“.

Parašykite komentarą